Radio Polski Dancehall

 Bednarek — Jamaican Trip Maleo Reggae Rockers — Addis Abeba Vavamuffin — Inadibusu Maleo Reggae Rockers — Reggaemova

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Polski Dancehall online

Najgorętsza muzyka Jamajki po polsku? Znajdziecie ją w naszej stacji Polski Dancehall! Najwyższy czas odpalić najgorętsze kawałki i zatańczyć do melodii, które zainspirowały naszych rodzimych twórców. Usłyszycie tu zespoły i wykonawców, takich jak Ras Luta, Natural Dread Killaz, Grubson czy Bas Tajpan! Wasi ulubieni twórcy, grający polskie reggae, skupieni w jednej stacji. Wystarczy jedno kliknięcie, by zagrało polskie radio internetowe i by przekonać się, jak doskonale artyści znad Wisły, potrafią interpretować muzykę z ojczyzny rastafarian oraz Boba Marleya!

Uwolnij emocje na parkiecie

Dancehall to gatunek muzyczny oraz taniec wywodzący się z Jamajki, będący odmianą klasycznego reggae. Jego historia i tradycja jest więc krótsza, ale za to nurt ten zyskuje na swojej świeżości. Polski Dancehall różni się od swojego pierwowzoru, rytmem oraz tempem. Jest szybszy i znacznie bardziej żywiołowy. To wystarczy, by rozbudzić w słuchaczach chęć szalonego tańca, z którym zresztą muzyka ta jest nierozerwalnie związana. Głównie jest więc to twórczość, skierowana do przebywających na parkiecie. Ma porywać i wręcz zmuszać do ruchu, szczególnie pośladków. Wszystko to czyni z dancehallu, coś niesamowicie zmysłowego i erotycznego. Wiedzą o tym największe światowe gwiazdy, takie jak Sean Paul, Shaggy czy Elephant Man, którzy uwodzą swoimi dźwiękami.

Największe gwiazdy polskiego dancehallu

W ostatnich latach dancehall zyskuje coraz większą popularność, także w naszej ojczyźnie! Do "nawijaczy", śpiewających po polsku przy tak zwanych „riddimach”, granych z 7 calowych płyt winylowych, należą między innymi: Cheeba, Grizzlee, Pablopavo, Reggaenerator, Bob One, Mr. Frenchman, Marika, Miodu oraz Junior Stress. Polski Dancehall, i reprezentujące go zespoły, już od kilku lat święcą tryumfy w kraju, ale nie omijają też innych zakątków świata. Vavamuffin, Jamal, Eastwest Rockers, Bass Medium, Cinq G, a także wiele soundsystemów, jest goszczonych przez festiwale na całym globie! Częściej można więc podziwiać tancerki i tancerzy, poruszających się w rytm gorącej, wyspiarskiej muzyki. Można zadać pytanie, skąd ten boom na dancehall? Cóż. Najwidoczniej jamajska krew, płynie i w polskich żyłach!

Muzyka dla każdego

Czy i Wy kochacie polskie reggae? Jeśli tak, na pewno przypadnie Wam do gustu nasza stacja! Nieważne, czy dopiero poznajecie rodzimą twórczość dancehall, czy też jesteście jej koneserami. W stacji Polski Dancehall znajdziecie to, co najbardziej żywiołowe, pociągające i ciekawe. A to wszystko w wykonaniu krajowych artystów. Najlepsze polskie radio internetowe grające tego typu muzykę, znajdziecie tylko u nas! Poczujcie jak wiedziemy Was na parkiet, a potężny bas rozbudza pożądanie!

  • Podobne

Komentarze słuchaczy radia Polski Dancehall

Zobacz również