Radio Polski Rock Klasycznie

 Hey — FIRE Lombard — LIVE Dżem — NAJEMNIK Turbo — DOROSŁE DZIECI

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Polski Rock Klasycznie online

Radio Polski Rock Klasycznie w Tuba.FM

Muzyka rockowa podczas szarych i smutnych czasów komuny dodawała Polakom otuchy. Koncerty i płyty słuchane w domowym zaciszu stanowiły ucieczkę od smutnej, monotonnej rzeczywistości. Chociaż cenzura działała prężnie i miała się bardzo dobrze, wiele zespołów swoimi tekstami wyrażało otwarcie bunt. Młodzi ludzie spragnieni wolności spotykali się na festiwalu w Jarocinie, gdzie mimo inwigilacji przynajmniej na kilka dni odnajdowali upragnioną wolność. Wiele ówczesnych kapel z powodzeniem kontynuowało swoją działalność w nowej rzeczywistości w latach dziewięćdziesiątych i kontynuuje ją do dzisiaj. Klasyczny polski rock jest ponadczasowy. U osób, na których oczach powstawał budzi sentymentalne wspomnienia, a jednocześnie łączy pokolenia, bo na koncertach Kultu, Dżemu i wielu innych wykonawców doskonale bawią się obecni nastolatkowie. Radio Polski Rock Klasycznie w Tuba.FM stanowi esencję wszystkiego co najlepsze w polskiej muzyce rockowej. Zapraszamy Cię do świata Rockowej klasyki!

Polski Rock Klasycznie – kawał historii i pozytywne emocje w jednym miejscu

Niezależnie od tego, czy masz obecnie 18, czy 60 lat radio Polski Rock Klasyczne to kanał odpowiedni dla Ciebie. Nie istnieje prawdopodobnie gatunek muzyczny bardziej łączący kolejne pokolenia Polaków, niż klasyka polskiej muzyki rockowej. Zwłaszcza, że wiele zespołów zaliczających się do tego nurtu do dziś z powodzeniem kontynuuje swoją działalność, a wszystkie znane przeboje do dziś są grywane na koncertach gromadzących osoby w każdym wieku.

Polski Rock Klasycznie to zdecydowanie więcej niż muzyka. To po prostu bardzo ważny element nie tak odległej historii naszego kraju. Niezależnie od tego, czy „chciałeś bić ZOMO” podczas koncertu grupy Perfect w latach osiemdziesiątych, czy tego typu muzykę znasz wyłącznie z radia i współczesnych koncertów, zapewne doskonale czujesz, co ówcześni wykonawcy pragnęli wyrazić swoimi tekstami.

A gdyby nie istniała żelazna kurtyna prawdopodobnie wielu rodzimych wykonawców zrobiłoby zasłużoną karierę również na Zachodzie, bo klasyczna muzyka rockowa jest doskonała nie tylko w warstwie lirycznej, ale również pod względem czysto muzycznym. Bardzo często dobra muzyka powstaje na skutek zaangażowania w sprawę, a mamy do czynienia z modelowym przypadkiem tego zjawiska.

Polski Rock Klasycznie – wszyscy najważniejsi wykonawcy w jednym radiu

Radio Polski Rock Klasycznie gromadzi w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dzieła polskiego rocka lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Rsc, Wanda i Banda, Kult, Maanam, Klincz, Kasia Kowalska, Oddział Zamknięty, Perfect, Azyl P., Republika, Lech Janerka, Róże Europy, Kobronocka, Lady Pank i wielu innych kultowych dziś wykonawców spotyka się w jednym miejscu tworząc playlistę łączącą pokolenia.

Zapraszamy Cię w niezwykłą, sentymentalną muzyczną podróż, która umili niejeden długi wieczór, a może również imprezę w stylu klasycznego rocka. Włączaj radio Polski Rock Klasycznie, gdy tylko nie przebywasz akurat na koncercie jednej z goszczących tu regularnie kultowych kapel.

  • Podobne

Komentarze słuchaczy radia Polski Rock Klasycznie

Zobacz również