Radio Przeboje Lat 50

 Connie Francis — 2046 Ritchie Valens — RITCHIE VALENS Frankie Laine — Bill Haley & His Comets — SHAKE RATTLE & ROLL

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Przeboje Lat 50 online

Lubisz klimat retro? Uwielbiasz przeboje z dawnych lat? W Tubie.FM znajdziesz wszystko, czego szukasz. Nasze radio internetowe to skarbnica najlepszej muzyki. Przeżyj z nami przygodę w stylu retro i zasłuchaj się w hitach z dawnych lat. Najlepsze przeboje lat 50. czekają na Ciebie!

Rock ’n’ rollowe lata 50.

Muzyka lat 50. to ogromna różnorodność gatunkowa. To właśnie wtedy nastała era rock and rolla, a na listach przebojów królował Elvis Presley. Rock and roll to przede wszystkim bogata paleta brzmień. W piosenkach z tego gatunku usłyszymy zarówno bluesa, boogie woogie, jump bluesa, jak i jazz czy gospel. Ponadto r`n`r to prostota harmoniczna i rytmiczna, szybsze tempo w porównaniu z obecną wtedy muzyką rozrywkową, a także charakterystyczny skład zespołu (śpiew, gitara prowadząca, gitara rytmiczna, gitara basowa, pianino lub organy i perkusja) oraz prosta forma przekazu. Obok Elvisa Presleya można było usłyszeć takich artystów, jak Frank Sinatra, Nat King Cole, Eddie Fisher, James Brown, Glenn Miller Orchestra, Edith Piaf, Doris Day czy Brenda Lee. Dzięki tym gwiazdom, muzyka zyskała wiele wspaniałych przebojów. Połowa XX wieku, to bez wątpienia skarbnica niezapomnianych hitów, które cieszą do dnia dzisiejszego.

Swing oraz rhythm and blues

Muzyka lat 50. to także dobiegająca końca era swingu, który stracił na popularności, wraz z narodzinami jazzu nowoczesnego. Muzykę swingową prezentowały najczęściej duże zespoły, tzw. big-bandy. Do najpopularniejszych z nich, można zaliczyć chciażby kapele Counta Basiego, Benny`ego Goodmana, Duke`a Ellingtona i Glenna Millera. Co więcej muzyce swingowej towarzyszyły, różne odmiany tańca o tej samej nazwie. Obok swingu, muzyka lat 50. to także interesujące brzmienia r`n`. Gatunek ten ma swoje korzenie w bluesie oraz pieśniach gospel. Początkowo tworzony był przez i dla czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Jednak od połowy XX wieku, słuchali go już wszyscy, a przeboje z tego gatunku, zaczęły zdobywać uznanie amerykańskich słuchaczy. W rezultacie w 1958 roku aż 90% utworów r`n`b znalazło się, również na listach przebojów muzyki popularnej.

The best of rock ’n’ roll

Muzyka lat 50. urzeka różnorodnością, w doskonałym wykonaniu. Przypomnij sobie lub poznaj, wspaniałego rock and rolla w wykonaniu Elvisa Presleya. A może wolisz bluesowe lub bardziej swingowe brzmienia? Gene Kelly, Lavern Baker, Lloyd Price, Dee Clark, Dean Martin, Carl Dobkins Jr., Eddie Cochran, Buddy Holly, Peggy Lee, The Coasters i wielu innych. U nas znajdziesz wszystkie najpopularniejsze kawałki z tamtych lat. Włącz radio internetowe Tuba.FM i rozkoszuj się muzyką.

 • Podobne
 • Teledyski
 • Więcej »

 • Przeboje lat 60-70
  Polskie Przeboje Lata 50-60 's
  Piosenki Lat 50-Tych vol. III - Strona A
  "Powrót Wrocławskiej piosenki". Dokument Michała Majerana o szlagierze z lat 50.
  Polskie przeboje lat 60/70 - muzyka retro
  Największe Przeboje Lat 60 Tych część druga
  Największe Przeboje Lat 60 Tych część trzecia
  Tylko Polskie Przeboje 10 Minutes Mix
  Najlepsza polska muzyka lat 50
  "Zwariowane przeboje z lat 50., 60. i 70."
  Największe Przeboje Lat 60 Tych część pierwsza
  Złote Przeboje lat 80-tych vol.8
  POLSKA MUZYKA LAT 80 - TYCH (SAME PRZEBOJE)
  Największe przeboje z lat 90 Najlepsze stare piosenki z lat 90 !!!
  Złote Przeboje lat 80-tych vol.1
  Piękne Romantyczne Piosenki Z Lat 80-tych 90-tych - 50 Najpiękniejszych Piosenek O Miłości
  Najlepsza polska muzyka z lat 60
  Najlepsza polska muzyka lat 50

Komentarze słuchaczy radia Przeboje Lat 50