Radio Rock: Klasyka

 Aerosmith — PERMANENT VACATION The Clash — COMBAT ROCK Derek And The Dominos — Layla and Other Assorted Love Songs (Remixed Version) The Doors — WAITING FOR THE SUN

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Rock: Klasyka online

To już pięć dekad istnienia tego gatunku! Pięć dekad hałasu, zgiełku, emocji i wolności! Pięć dekad fascynującej historii, której bohaterami byli artyści uzbrojeni w gitary, wzmacniacze, perkusje i własny głos! Na przestrzeni tych lat pojawiły się zespoły i wykonawcy, których dziś uznaje się już za absolutną klasykę. To wtedy powstały kawałki, które dziś zaliczamy do the best of gatunku. I właśnie im Tuba.FM poświęca Radio Internetowe, Rock: Klasyka! Niech najpopularniejsze kawałki, znowu opanują świat.

Mimo iż wyznaczenie dokładnej daty narodzin rocka jest trudne, większość znawców tematu zgodnie uważa, że miało to miejsce mniej więcej w połowie lat sześćdziesiątych. Ta muzyka, bezpośrednio poprzedzana była przez amerykański Rock & Roll, lecz za jej właściwą ojczyznę uznaje się Wielką Brytanię. To tam bowiem, młodzi muzycy zafascynowani Elvisem Presleyem, Carlem Perkinsem czy Jerry lee Lewisem, zaczęli sięgać w przeszłość jeszcze głębiej, aż w końcu odkryli czarnego bluesa, który w Stanach Zjednoczonych został wyrzucony na śmietnik historii. Brytyjczycy, którzy odkryli w muzyce Afroamerykanów emocje, z którymi mogli się utożsamiać, zaczęli przetwarzać bluesa na własny sposób, nadając mu niepowtarzalny charakter. I tak zaczęły powstawać prawdziwe the best of gatunku. Na wyspach pojawiły się zespoły, takie jak sławni The Rolling Stones, The Yardbirds - kuźnia doskonałych muzyków, czy chociażby genialne trio Cream. Blues, w zmienionej przez wyspiarzy formie, wrócił do USA i podbił cały kraj, inspirując do grania niezliczone rzesze młodych ludzi, którzy zainspirowali nas, do stworzenia stacji Rock: Klasyka.

Niektórzy uważają lata sześćdziesiąte, za najlepsze dla rocka. Był to bowiem czas niepohamowanej kreatywności i wielkich festiwali epoki dzieci kwiatów. Jednak kolejne dekady przyniosły dokonania niemniej ciekawe! W końcu lata siedemdziesiąte to z jednej strony rock osiągający wyżyny artystyczne, którego symbolem stał się zespół Pink Floyd, a z drugiej, potężne, ciężkie brzmienia firmowane przez Led Zeppelin. Ale Rock: Klasyka, to także lata osiemdziesiąte, stojące pod znakiem instrumentalnej wirtuozerii metalu i hard rocka, oraz stadionowych widowisk – specjalności grupy U2.

Radio Internetowe Tuba.FM, Rock: Klasyka, zbiera wszystkie te najpopularniejsze kawałki, ze złotego okresu gitarowego grania. Ta muzyka nigdy nie traci na aktualności! Wciąż inspiruje ona kolejnych artystów, których być może za kilka lat, również uznamy za klasyków! Nie czekaj więc i już teraz daj się porwać brzmieniom odmieniającym świat!

Komentarze słuchaczy radia Rock: Klasyka

Zobacz również