menu
Horror Concept
epizod

Horror Concept

Matylda Hej 

Wszystkie epizody

  Muzyka Miast: São Paulo
  Muzyka Miast: São Paulo
  Historia brazylijskich faweli zaczyna się jeszcze w XIX wieku, a dziś powstaje tam jeden z ciekawszych (i zdobywający coraz więcej fanów) gatunków. To brazylijski funk, nazywany także Funkiem Carioca czy Baile Funk - prosty, często surowy i przesterowany, przesiąknięty niepoprawnym erotyzmem i kontrowersjami. Kilkadziesiąt tysięcy podpisów pod wnioskiem o zdelegalizowaniu brazylijskiego funku mówią same za siebie. Na czym polega jego fenomen i czego słuchają mieszkańcy największego miasta Południowej Afryki? Sprawdź w tym epizodzie Muzyki Miast.
  #7 Alicja Szemplińska
  #7 Alicja Szemplińska
  Od konkursów w ciechanowskim Centrum Kultury, przez telewizyjne show, po pretendowanie do reprezentantki Polski na Eurowizji i kreowanie solowej kariery - Alicja Szemplińska, artystka przesiąknięta soulem i R'n'B w muzycznej (i życiowej) rozmowie z Mentem. Czy chce przestać być postrzegana przez pryzmat uczestnictwa w programach telewizyjnych, jakie wartości niesie muzyczny digging i czy łatwo jest wynieść miłość do soulu z polskiego domu? O cieniach i blaskach szkoły muzycznej, kobiecej perspektywie na karierę i trzech najważniejszych wartościach w muzyce posłuchasz w podcaście. Włącz to!
  Czy NewJeans to najbardziej wpływowa 4th gen girl group?
  Czy NewJeans to najbardziej wpływowa 4th gen girl group?
  Minji, Hanni, Danielle, Haerin i Hyein - to skład powstałego w 2022 roku NewJeans - jednej z głośniejszych nowych girl groups w ostatnim roku. Choć do tej pory wydały zaledwie kilka piosenek, Matylda bierze ich karierę na warsztat. Z czym je się NewJeans, czemu to dość "amerykańska" grupa, skąd wzięły się "ciasteczkowe" kontrowersje i co tak naprawdę oznacza "Ditto"? Włącz podcast i sprawdź!
  Janusz Walczuk Type Beat
  Janusz Walczuk Type Beat
  Chwilę przed premierą wersji deluxe "Jana Walczuka", Janusz opowiedział o swoim Type Beat u ENZU i Phama. Na co w muzyce przydają się studia prawnicze, czego słuchał za dzieciaka i dlaczego chciałby jeszcze kiedyś zagrać na Lollapaloozie? Janusz odpowiada na zarzuty o monotematyczności, kwituje komentarze na temat "jakości, a nie ilości" i wyjaśnia, jak wyglądają mityczne "sztaby PR-owców" w wytwórniach muzycznych. Czy Janusz Walczuk to produkt SBM-u, dlaczego "Disney" Kizo to doskonała piosenka i jak wygląda jego wizja artystycznej utopii? Włącz TYPE BEAT i dowiedz się!
  Renesans brejków, Mata, Måneskin i club2020. Top Tuby 20.01.23
  Renesans brejków, Mata, Måneskin i club2020. Top Tuby 20.01.23
  Największy wysyp ciekawych premier od początku roku! Nowy Mata i strzały w Bedoesa, club2020 z prawdopodobnie najmocniejszą rapową ekipą ostatniego czasu, zjadliwy Måneskin, trzymający formę Vito Bambino i oniryczny A$AP Rocky. Co łączy Ice Spice i P. Diddy'ego, jak łatwo nauczyć się ortografii i czy Overmono przejmie pałeczkę popularyzatorów tanecznej elektroniki? Włącz Top Tuby i sprawdź!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg