menu
LXS, Denzel Curry i Kaz Bałagane. Top Tuby 13.01.23
epizod

LXS, Denzel Curry i Kaz Bałagane. Top Tuby 13.01.23

Kamil Szufladowicz 

Wszystkie epizody

  Święty Bass Type Beat
  Święty Bass Type Beat
  Takich soundsystemów w Polsce w zasadzie nie ma - Miły ATZ i Phunk'ill tworzą elektroniczny, basowy duet, który przełamuje bariery. W jaki sposób naturalnie łączą się funkcje rapera i MC z DJ-em i managerem? Jaka część ich twórczości to freestyle, a jaka - zaplanowane działania? O patentach na granie na żywo, wyzwalaniu energii na parkiecie, basowej zajawce, czopkach, uzależnieniu od telefonu, cyklach życia rapera i... urzędzie skarbowym. To jest Święty Bass!
  Brzydki slowthai, Rosalie., Rosalía i Sam Smith. Top Tuby 27.01.23
  Brzydki slowthai, Rosalie., Rosalía i Sam Smith. Top Tuby 27.01.23
  slowthai jest samolubny, Sam Smith nie przyszedł tu, by się zaprzyjaźniać, Kaz Bałagane ma już za dużo. Ostatni styczniowy Top Tuby to premiera prawdopodobnie najgłośniejszego albumu najbliższych miesięcy, Rosalie. zapowiadająca nową płytę, kojący umysł SG Lewis, nowy Janusz Walczuk i wiele więcej. Włącz to!
  Muzyka Miast: São Paulo
  Muzyka Miast: São Paulo
  Historia brazylijskich faweli zaczyna się jeszcze w XIX wieku, a dziś powstaje tam jeden z ciekawszych (i zdobywający coraz więcej fanów) gatunków. To brazylijski funk, nazywany także Funkiem Carioca czy Baile Funk - prosty, często surowy i przesterowany, przesiąknięty niepoprawnym erotyzmem i kontrowersjami. Kilkadziesiąt tysięcy podpisów pod wnioskiem o zdelegalizowaniu brazylijskiego funku mówią same za siebie. Na czym polega jego fenomen i czego słuchają mieszkańcy największego miasta Południowej Afryki? Sprawdź w tym epizodzie Muzyki Miast.
  #7 Alicja Szemplińska
  #7 Alicja Szemplińska
  Od konkursów w ciechanowskim Centrum Kultury, przez telewizyjne show, po pretendowanie do reprezentantki Polski na Eurowizji i kreowanie solowej kariery - Alicja Szemplińska, artystka przesiąknięta soulem i R'n'B w muzycznej (i życiowej) rozmowie z Mentem. Czy chce przestać być postrzegana przez pryzmat uczestnictwa w programach telewizyjnych, jakie wartości niesie muzyczny digging i czy łatwo jest wynieść miłość do soulu z polskiego domu? O cieniach i blaskach szkoły muzycznej, kobiecej perspektywie na karierę i trzech najważniejszych wartościach w muzyce posłuchasz w podcaście. Włącz to!
  Czy NewJeans to najbardziej wpływowa 4th gen girl group?
  Czy NewJeans to najbardziej wpływowa 4th gen girl group?
  Minji, Hanni, Danielle, Haerin i Hyein - to skład powstałego w 2022 roku NewJeans - jednej z głośniejszych nowych girl groups w ostatnim roku. Choć do tej pory wydały zaledwie kilka piosenek, Matylda bierze ich karierę na warsztat. Z czym je się NewJeans, czemu to dość "amerykańska" grupa, skąd wzięły się "ciasteczkowe" kontrowersje i co tak naprawdę oznacza "Ditto"? Włącz podcast i sprawdź!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg