menu
Ment Type Beat
epizod

Ment Type Beat

ENZU & Pham 
01.05.2023

Wszystkie epizody

  O alter ego, uzależnieniach i dorastaniu w kopenhaskim getcie / Yung Adisz
  O alter ego, uzależnieniach i dorastaniu w kopenhaskim getcie / Yung Adisz
  Dorastanie w Farum Midpunkt - niesławnej kopenhaskiej dzielnicy - nie należało do najprostszych. To właśnie tam wychował się Yung Adisz, bohater tego epizodu Mental Madness. To rozmowa o uzależnieniach, narkotykach i alter ego, ale też szufladkowaniu i muzyce.
  15-lecie powstania SHINee!
  15-lecie powstania SHINee!
  22. maja minęło dokładnie 15 lat od premiery debiutanckiego minialbumu "Replay", na którym znaleźli się Onew, Key, Minho, Taemin i Jonghyun. Jak od tego czasu zmieniła się ulubiona grupa Matyldy, do której poświęcała się, robiąc dość niebezpieczne choreografie z koleżankami? Czy SHINee to grupa wokalna, czy udało im się spełnić założenia wytyczone przez SM Entertainment, jakie nagrody zgarnęli i jak prezentują się ich teledyski? W podcaście usłyszysz też o służbie wojskowej Taemina czy tragicznej historii Jonghyun'a. Włącz to!
  bambi, Dwa Sławy i Gruby Mielzky, Męskie Granie. Top Tuby 19.05.23
  bambi, Dwa Sławy i Gruby Mielzky, Męskie Granie. Top Tuby 19.05.23
  Każdy ma taką muzykę, z którą niezależnie od swojego stanu emocjonalnego, zaczyna się dobrze czuć. Szufla ma tak ze Świętym Bassem, który po raz kolejny teasuje swoją nadchodzącą EP-kę. W Topie Tuby usłyszysz też najnowszy numer bambi (i czemu przypomina trochę "XO Tour Lif3"), singiel Męskiego Grania, Franka Leena czy najnowszy projekt Dwóch Sławów, Grubego Miezlky'ego, Persa i Returnersów. Będzie też... odmieniona Kesha, przystępny Bad Bunny i nastrojowa Hałastra. Czyli wszystko, co najlepsze! Włącz to!
  Mateusz & Maciej / TRIGGER
  Mateusz & Maciej / TRIGGER
  Jeśli lubicie kawę, to nie ma lepszego miejsca, żeby kliknąć play. Mateusz Derkasz i Maciej Szymański to założyciele lokalnej palarni TRIGGER. Jak wypala się ziarna (i ile siły trzeba, żeby podnieść jeden worek ziaren), jak skomplikowany jest to proces i czy kawa to już sport? Słuchając tego podcastu dowiesz się, czy kawa kiedykolwiek może rosnąć w Polsce, jak konkurują ze sobą bariści, jak przekonać się do kawy speciality i co będzie "next big thing" w kawie. Włącz to!
  "D-Day". Co Suga chciał nam powiedzieć na swoim najnowszym albumie?
  "D-Day". Co Suga chciał nam powiedzieć na swoim najnowszym albumie?
  Od premiery debiutanckiego solowego albumu Agusta D minęło już dostatecznie dużo czasu, żeby się z nim osłuchać. W tym epizodzie K-Castu Matylda bierze na warsztat "D-Day", gdzie oprócz autora znaleźli się też J-Hope, IU, Ryuichi Sakamoto, i Woosung. Co Suga chciał przekazać swoimi piosenkami, jakie znaczenia są ukryte w tekstach, co z albumem ma wspólnego ciało migdałowate i jak Matylda ocenia brzmienie całego albumu? Posłuchaj go razem z nią i daj znać, czy się zgadzasz!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg