menu
Type Beat
podcast

Type Beat

ENZU & Pham 
15.05.2023

Wszystkie epizody

  Kuba Galiński Type Beat
  Kuba Galiński Type Beat
  3 Fryderyki, produkcje dla Dawida Podsiadło, sanah czy Mroza, własne studio w "piwnicy" i zajawka na stare mikrofony. Kuba Galiński to człowiek, którego numerów słuchaliście już prawdopodobnie setki razy - nawet, jeśli nie jesteście tego świadomi. Jak doszedł do tego miejsca, czy posiada receptę na popowy hit i czy edukacja muzyczna zabija zajawkę? O tym, że "najważniejsze w piosence są słowa", dlaczego nikt nie spodziewał się, że "mori" będzie radiowym hitem i czy chce wejść w hip-hopowe produkcje, posłuchasz w podcaście. Zapraszają ENZU i Pham.
  Ment Type Beat
  Ment Type Beat
  What is this, a crossover episode? Jeszcze jak! Kamil Kraszewski z pozycji prowadzącego, tym razem pod gradobiciem pytań ENZA i Phama. Będzie o zmianie nawyków po końcu Rasmentalismu, o przeżywaniu "żałoby", etyce pracy producenta czy presji (i jak sobie z nią radzić). Czym może skutkować połączenie upału, pikantnej zupy i robienia muzyki? Czemu z produkowaniem nowych rzeczy jest jak z kotem? I w końcu: co z nowym albumem (i czy w ogóle będzie) Menta, a także czy... zaatakuje zagraniczne rynki? Włącz to i przekonaj się!
  Type Beat Special: po co ten sprzęt?
  Type Beat Special: po co ten sprzęt?
  Jaki sprzęt kupić, jeśli chcesz zostać producentem? Słuchawki, monitory studyjne, oprogramowanie, tutoriale, kursy, studia, mikrofony, interfejsy... Trochę tego jest, prawda? W tym epizodzie Type Beat ENZU i Pham dywagują na tematy software'u i hardware'u na trzech poziomach: początkującym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. Jaki DAW wybrać na początek - Ableton, FL Studio czy może Logic? Lepiej pracować na MAC czy Windows? Jakie wtyczki warto kupić i kiedy ktoś chce nam coś wcisnąć, a kiedy rzeczywiście czegoś potrzebujemy? No i w końcu: czy wytłaczanki po jajkach działają? Włącz to i dowiedz się więcej.
  Sem0r Type Beat
  Sem0r Type Beat
  Produkował dla Okiego, Pezeta czy Otsochodzi, a teraz rozmawia z ENZU i Phamem. Sem0r opowiedział o początkach swojej przygody z produkcją, kiedy robił beaty na... Sony Ericsonie. Chłopcy podyskutowali też o najdziwniejszych DAW'ach, wymienianiu kick'ów i snare'ów, francuskich producentach i znaczeniu numeru "Audio, Video, Disco" od Justice w karierze Sem0ra. Jaki beat sprzedał pierwszy raz w życiu, jak wyglądała współpraca z Otso czy Pezetem i jak tworzy się sample? W końcu: co z tym lo-fi?! Włącz to i przekonaj się na własne uszy.
  Duit Type Beat
  Duit Type Beat
  W przypadku Duita prawdopodobnie łatwiej byłoby odpowiedzieć na pytanie: "z kim z polskiej topki nie współpracował", niż w drugą stronę. Taco Hemingway, Beata Kozidrak, Dawid Podsiadło, Quebonafide, Pro8l3m... Oprócz produkowania piosenek popowej i rapowej wierchuszki, Piotr Krygier to też autor muzyki komercyjnej i reklamowej. O twórczym rollercoasterze, tworzeniu nowych gatunków, Bubbletea i Halayo czy produkowaniu w leśnej samotni i w miejskim gwarze. ENZU i Pham w pełnej ciekawostek i anegdot rozmowie z Duitem. Włącz to!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg