menu
Type Beat
podcast

Type Beat

ENZU & Pham 
15.06.2023

Wszystkie epizody

  A_GIM Type Beat
  A_GIM Type Beat
  Zawodowiec w pełnej krasie, człowiek, który zjadł zęby na muzyce - zarówno tej z pasji, jak i komercyjnej - Agim Dżeljilji jest gościem ENZU i Phama. Z okazji jego i Jurka Przeździeckiego live actu na Carbon Silesia Festival, Agim opowiedział o tajnikach swojej pracy, zasypał chłopaków anegdotami i cennymi wskazówkami. Czemu preferuje “sety dla cierpliwych”, jak autorsko pochodzi do materii występów na żywo i czemu zawsze ma w kieszeni kilka pendrive’ów? W rozmowie usłyszysz też o tym, czemu muzyce potrzebni są ryzykanci, czy odzywa się jego bałkański duch, jak produkuje się muzykę do gier i… czemu komputer stał się źródłem jego frustracji. Rozmowę włącz teraz, a live act A_GIMa i Jurka Przeździeckiego sprawdź podczas Carbon Silesia Festival w Zabrzu!
  Czarny HIFI Type Beat
  Czarny HIFI Type Beat
  Pracował m.in. z Eldo, Pezetem, Sokołem, Anią Dąbrowską, Kazem Bałagane i Małpą, ale to HIFI Banda sprawiła, że ENZU i Pham są tu, gdzie są. Odpowiedź na to, jak to możliwe, znajdziesz w podcaście, z którego dowiesz się też, jak studiuje się produkcję w Londynie, jak Olek ocenia stan edukacji muzycznej w Polsce i od czego zależy fakt, że muzykę postrzegamy jako "świeżą". Historie o najbardziej szalonych współpracach, HIFI i Monopolu, a także pracy na szpulowcach i mainstreamie. Włącz to!
  Kuba Galiński Type Beat
  Kuba Galiński Type Beat
  3 Fryderyki, produkcje dla Dawida Podsiadło, sanah czy Mroza, własne studio w "piwnicy" i zajawka na stare mikrofony. Kuba Galiński to człowiek, którego numerów słuchaliście już prawdopodobnie setki razy - nawet, jeśli nie jesteście tego świadomi. Jak doszedł do tego miejsca, czy posiada receptę na popowy hit i czy edukacja muzyczna zabija zajawkę? O tym, że "najważniejsze w piosence są słowa", dlaczego nikt nie spodziewał się, że "mori" będzie radiowym hitem i czy chce wejść w hip-hopowe produkcje, posłuchasz w podcaście. Zapraszają ENZU i Pham.
  Ment Type Beat
  Ment Type Beat
  What is this, a crossover episode? Jeszcze jak! Kamil Kraszewski z pozycji prowadzącego, tym razem pod gradobiciem pytań ENZA i Phama. Będzie o zmianie nawyków po końcu Rasmentalismu, o przeżywaniu "żałoby", etyce pracy producenta czy presji (i jak sobie z nią radzić). Czym może skutkować połączenie upału, pikantnej zupy i robienia muzyki? Czemu z produkowaniem nowych rzeczy jest jak z kotem? I w końcu: co z nowym albumem (i czy w ogóle będzie) Menta, a także czy... zaatakuje zagraniczne rynki? Włącz to i przekonaj się!
  Type Beat Special: po co ten sprzęt?
  Type Beat Special: po co ten sprzęt?
  Jaki sprzęt kupić, jeśli chcesz zostać producentem? Słuchawki, monitory studyjne, oprogramowanie, tutoriale, kursy, studia, mikrofony, interfejsy... Trochę tego jest, prawda? W tym epizodzie Type Beat ENZU i Pham dywagują na tematy software'u i hardware'u na trzech poziomach: początkującym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. Jaki DAW wybrać na początek - Ableton, FL Studio czy może Logic? Lepiej pracować na MAC czy Windows? Jakie wtyczki warto kupić i kiedy ktoś chce nam coś wcisnąć, a kiedy rzeczywiście czegoś potrzebujemy? No i w końcu: czy wytłaczanki po jajkach działają? Włącz to i dowiedz się więcej.

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg