menu
Type Beat
podcast

Type Beat

ENZU & Pham 

Wszystkie epizody

  Duit Type Beat
  Duit Type Beat
  W przypadku Duita prawdopodobnie łatwiej byłoby odpowiedzieć na pytanie: "z kim z polskiej topki nie współpracował", niż w drugą stronę. Taco Hemingway, Beata Kozidrak, Dawid Podsiadło, Quebonafide, Pro8l3m... Oprócz produkowania piosenek popowej i rapowej wierchuszki, Piotr Krygier to też autor muzyki komercyjnej i reklamowej. O twórczym rollercoasterze, tworzeniu nowych gatunków, Bubbletea i Halayo czy produkowaniu w leśnej samotni i w miejskim gwarze. ENZU i Pham w pełnej ciekawostek i anegdot rozmowie z Duitem. Włącz to!
  Type Beat Special: co to ten mix?
  Type Beat Special: co to ten mix?
  Chcesz, żeby twoja muzyka brzmiała jeszcze lepiej? W takim razie wysłuchaj uważnie tego epizodu Type Beat. Skąd wziął się mix, na czym najlepiej go robić i kiedy staje się sztuką? Jak dobrze miksować i czy trzeba robić to perfekcyjnie? Ten niemal dwugodzinny epizod to prawdziwa kopalnia wiedzy - zarówno w części teoretycznej, jak i na przykładach. Włącz to!
  Favst Type Beat
  Favst Type Beat
  Jego pasja urodziła się na oceanie. Favst to producent o romantycznej historii i… wielu alter ego (m.in. część Łobuzów czy „Dupa Ryj”). ENZU i Pham zapytają go, jak trudno jest produkować disco polo, jak dużo czasu spędził na aktualizowaniu map podczas swojej marynarskiej kariery i jak wyglądał jego zwrot w kierunku rapu. Włącz to!
  Jusia Jarzębińska Type Beat
  Jusia Jarzębińska Type Beat
  O instrumentach wszelkiej maści było już sporo, ale o wokalu - instrumencie, na którym uczymy się grać wszyscy - dopiero w tym epizodzie będzie naprawdę dużo. Jusia Jarzębińska - wokalistka i nauczycielka, która na śpiewie (m.in. w chórze Sound'n'Grace) zjadła zęby, opowiada o głosie z pasją. Jak o niego dbać, ile jest aktorstwa w śpiewaniu, jak poznać swoje ograniczenia i czy warto próbować śpiewać jak Ariana Grande? Jeśli chcielibyśmy dobrze zajmować się naszym głosem, to musielibyśmy skończyć akademię muzyczną, fizjoterapię, psychologię i logopedię, ale... można też podsłuchać tego podcastu. Włącz to!
  Frank Leen Type Beat
  Frank Leen Type Beat
  Beat w typie Frank Leena musiałby zawierać w sobie wiele aspektów różnych gatunków - house'u, R&B, rapu, popu i innych. Jaki jest więc przepis na dobry numer według Tobiasza? "Róbcie więcej basów, a będą wam wychodzić piosenki" - mówi, a ENZU i Pham opowiadają o ważności środków - zarówno w człowieku, jak i w muzyce. Czym jest "Billie Eilish Effect", jak zrobić dobry pop (i czemu w Polsce robi się go rzadziej niż w Stanach) oraz kto jest najlepszym polskim producentem? O wszystkim tym, a także o czerpaniu inspiracji ze skrajnych emocji i znajomości z CatchUp'em czy Michałem Aniołem, posłuchasz w tym epizodzie Type Beat. Włącz to!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg