menu
BETA
Muzyka Miast
podcast

Muzyka Miast

Kamil Szufladowicz 

Wszystkie epizody

  Muzyka Miast: Johannesburg
  Muzyka Miast: Johannesburg
  Największa stworzona przez człowieka dżungla w mieście, hipnotyczne amapiano i miejska przestępczość. W RPA powstał gatunek, który zaczyna swój międzynarodowy podbój i już niedługo usłyszysz go w swoim klubie. O Johannesburgu - największym mieście Południowej Afryki, a także tamtejszej elektronicznej scenie, opowiedział Kutloano Nhlapo, znany jako DJ Da Kruk- jeden z pierwszych dziennikarzy grających amapiano w afrykańskim radiu. Poznaj najbardziej elektryzujący, nowy gatunek deep house'u na świecie i zostań Yano. Shaya!
  Muzyka Miast: Sztokholm
  Muzyka Miast: Sztokholm
  Jeśli szwedzka muzyka kojarzy ci się wyłącznie z Abbą i Avicii, to... czas to zmienić. W sztokholmskim wydaniu Muzyki Miast Kamil Szufladowicz zabierze cię do legendarnego studia Cheiron, zapozna z najciekawszymi Sztokholmskimi artystami i zdradzi tajniki sukcesu… Britney Spears. Szwecja to nie tylko klopsiki, Ikea i Spotify. Poznaj muzyczne piękno Sztokholmu!
  Muzyka Miast: Lagos
  Muzyka Miast: Lagos
  Kamil Szufladowicz zaprasza na wycieczkę do największego miasta Afryki - Lagosu. Ponad 20 milionów mieszkańców tworzy afrykański tygiel kulturowy, z którego wynurzył się Afrobeats - jeden z najgłośniejszych gatunków muzycznych ostatnich lat. Jak doszło do jego powstania, kto go wykonuje i dlaczego warto poznać muzykę Lagosu?

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg