menu
BETA
K-Cast
podcast

K-Cast

Matylda Hej 

Wszystkie epizody

  Nagrody MMA i MAMA 2022
  Nagrody MMA i MAMA 2022
  Rozdanie najważniejszych k-popowych nagród za nami! Kto zwyciężył, kto zasłużył, a kto niekoniecznie? Matylda bierze na warsztat tegoroczne statuetki Melon Music Awards i Mnet Asian Music Awards - w podcaście posłuchasz o największych wygranych, najciekawszych występach i - oczywiście - dramach! Poza tym świeża dawka informacji z koreańskiego świata muzycznego, m.in. o końcu związku HyunA i DAWN. Włącz to!
  Książka z k-popem w tle. Edyta Prusinowska
  Książka z k-popem w tle. Edyta Prusinowska
  Co może połączyć Juwona - koreańskiego idola i Gabriela "Young Gogh'a" - amerykańsko-polskiego rapera? Miłość - i to nieoczywista. "Truskawkowy blond" to powieść z k-popem w tle, w której Edyta Prusinowska opisuje trudną miłość dwóch muzyków. Na czym polega zakaz randkowania wśród idoli, jak w Korei podchodzi się do homoseksualizmu i jakimi ścieżkami chodziła autorka książki po Korei? Matylda Hej zaprasza na rozmowę z autorką - o książce, o muzyce i o kulturze. Włącz to!
  Horror Concept
  Horror Concept
  Groza, zombie, wampiry, horrory, pociągi… czyli jak Idole i Idolki korzystają z horror conceptu w k-popie? Posłuchaj z Matyldą piosenek w horrorowym wydaniu od ONEUS, TAEMIN, VIXX czy KARD! A jeśli będzie ci mało, to Matylda poleci także kilka koreańskich horrorów - w sam raz na zimowe wieczory.
  Wonder Girls!
  Wonder Girls!
  Jedna z najbardziej zasłużonych k-popowych grup ever, czyli Wonder Girls. Na czym polega ich retro concept, jak zdefiniować ich brzmienie i jak zmieniały się na przestrzeni lat? Matylda Hej bierze na warsztat Wonder Gurls w drugim odcinku K-Castu. Dowiesz się z niego wszystkiego o tej legendarnej grupie i posłuchasz najlepszych piosenek.
  K-pop: z czym to się je?
  K-pop: z czym to się je?
  Czy wspomnienie o k-popie wywołuje w tobie emocje? Niezależnie od tego, czy są pozytywne czy negatywne, Matylda Hej przychodzi z pomocą. W pierwszym odcinku K-Castu dowiesz się, czym jest k-pop, dlaczego jest tak ważnym gatunkiem i skąd się wziął. Kim są Wonder Girls, a kim BTS; dlaczego, żeby zostać idolem, najpierw trzeba być trainee? O tym, i wielu innych zawiłościach k-popu, posłuchasz w podcaście!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg