menu
K-Cast
podcast

K-Cast

Matylda Hej 

Wszystkie epizody

  Latino K-pop!
  Latino K-pop!
  Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie polski koncert BTS, na którym zespół śpiewa piosenki Dawida Podsiadło? Matyldzie też trudno sobie to uzmysłowić, ale jeśli polski pop byłby tak popularny jak latino, to... może byłoby to możliwe! W tym epizodzie K-Castu posłuchasz o chińskim pochodzeniu Jacksona Wanga z GOT7 i jego wypowiedziach na temat Chin, poznasz historię latino Idola Samuela Kima i posłuchasz k-popu po hiszpańsku. Ten podcast dostarcza witaminy D! Włącz to!
  Czy NewJeans to najbardziej wpływowa 4th gen girl group?
  Czy NewJeans to najbardziej wpływowa 4th gen girl group?
  Minji, Hanni, Danielle, Haerin i Hyein - to skład powstałego w 2022 roku NewJeans - jednej z głośniejszych nowych girl groups w ostatnim roku. Choć do tej pory wydały zaledwie kilka piosenek, Matylda bierze ich karierę na warsztat. Z czym je się NewJeans, czemu to dość "amerykańska" grupa, skąd wzięły się "ciasteczkowe" kontrowersje i co tak naprawdę oznacza "Ditto"? Włącz podcast i sprawdź!
  Stray Kids, K-popowy musical i K-drama
  Stray Kids, K-popowy musical i K-drama
  Co kryje druga część nowej płyty Stray Kids? W podcaście usłyszysz numery m.in. od Hyunjin, Bang Chan, I.N. czy Changbin, ale także posłuchasz o k-popowym musicalu na Broadway'u, protest songu Huh Yunjin, dyskusji Nam-joona z mnichem, oskarżeniach o bullying, hierarchii społecznej w Korei i najlepszych, nowych k-dramach!
  Nowy album Stray Kids - analiza, fenomen
  Nowy album Stray Kids - analiza, fenomen
  Pod koniec grudnia 2022 roku w sieci ukazał się "SKZ-Replay" - nowy album Stray Kids, jednej z ulubionych męskich grup Matyldy. Dwie płyty, przeróżne rozwiązania muzyczne, teksty, refreny, tłumaczenia - czyli wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszym wydawnictwie Bang Chana, Lee Know, Changbina, Hyunjina, Hana, Felixa, Seungmina i I.N.!
  Rok królika - co nas czeka w 2023?
  Rok królika - co nas czeka w 2023?
  Yin i Yang, układy gwiazd, rok tygrysa, rok królika i szczura - jak to, w którym roku się urodziliśmy, będzie oddziaływać na nas według chińskiego horoskopu? Korzysta się z niego nie tylko w Chinach, ale i w Korei - którzy Idole urodzili się w latach królika i dla których 2023 będzie łaskawy? Czy czeka nas rok pełen skandali, czy raczej spokojnego rozwoju gatunku? Sprawdź w najnowszym odcinku K-Castu!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg