menu
Muddy Buddy Hour
podcast

Muddy Buddy Hour

Kamil "MENT" Kraszewski 
17.05.2023

Wszystkie epizody

  #15 Mateusz & Maciej / TRIGGER
  #15 Mateusz & Maciej / TRIGGER
  Jeśli lubicie kawę, to nie ma lepszego miejsca, żeby kliknąć play. Mateusz Derkasz i Maciej Szymański to założyciele lokalnej palarni TRIGGER. Jak wypala się ziarna (i ile siły trzeba, żeby podnieść jeden worek ziaren), jak skomplikowany jest to proces i czy kawa to już sport? Słuchając tego podcastu dowiesz się, czy kawa kiedykolwiek może rosnąć w Polsce, jak konkurują ze sobą bariści, jak przekonać się do kawy speciality i co będzie "next big thing" w kawie. Włącz to!
  #14 Juliusz Strachota
  #14 Juliusz Strachota
  "Z tożsamością jest tak, że albo jakąś bardzo chcesz, albo jakiejś bardzo nie chcesz. Oba przypadki są do dupy" - mówi w rozmowie z Mentem Juliusz Strachota. Prawdę mówiąc to jeden z wielu cytatów, które idealnie pasowałyby do opisu podcastu, ale resztę trzeba odkryć samemu. W epizodzie usłyszysz o przeciągu w tożsamości, podcaście z Żulczykiem, marzeniach o byciu podróżnikiem (i pozostaniem turystą), a także filozofii Zen i buddyzmie. Czemu nie stać go, żeby pisać książki i jakie są plusy mieszkania na wsi? Włącz to i przekonaj się!
  #13 Michał Wilczewski / Wujaszek Liestyle
  #13 Michał Wilczewski / Wujaszek Liestyle
  Zaczęło się od fotografii, później była przeprowadzka do warszawy, własny brand i kariera influencera. Jaki jest Michał Wilczewski, a.k.a. Wujaszek Liestyle, naprawdę? O odkryciu u siebie ADHD, niewstydzeniu się swoich emocji i reklamach na Instaramie. Ile jest w nim Wilczeskiego, a ile wujaszka? Skąd wątek erotyczny w całym Liestyle? Czy czuje się jak polski Terry Richardson? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w podcaście. Włącz to!
  #12 Piotr Kaliński / Hatti Vatti
  #12 Piotr Kaliński / Hatti Vatti
  Odpowiedzialny za projekty takie jak: Hatti Vatti, HV/NOON, Nanook Of The North czy zespół Gówno - Piotr Kaliński mówi, że "nie chce robić czegoś, co robili już inni ludzie". Polski Madlib? W rozmowie dowiecie się o jego twórczym ADHD, syndromie oszusta, miejscu na moralność w twórczości czy koncertach na całym świecie. Co wspólnego mają książki o muminkach z nazwą Hatti Vatti, czy Buka ma depresje i jak smakuje piżmowół arktyczny na inuickim festiwalu w Grenlandii? Życie muzyka alternatywnego w Polsce nie jest łatwe, a żeby przekonać się dlaczego, włącz podcast.
  #11 Krzysztof Grajper
  #11 Krzysztof Grajper
  Bohaterem kolejnego epizodu Muddy Buddy Hour jest Krzysztof Grajper - reżyser, mający na koncie teledyski do "Tamagotchi" Taconafide, "hot coffee" schaftera czy "Hiphopkryta" Szczyla, ale też całą masę współprac komercyjnych z wielkimi markami. Jak usprawiedliwić pracę artystyczną dla korporacji, w jaki sposób odnoszący sukcesy twórca powinien pracować nad swoim ego i kiedy klipy muzyczne robiło się za darmo? O dorastaniu w Białymstoku w latach 90., terapii i współpracach z muzykami. Dlaczego Krzysztof Grajper nie jest skromy, a jest "każdy"? Przekonaj się i włącz to!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg