menu
Muddy Buddy Hour
podcast

Muddy Buddy Hour

Kamil "MENT" Kraszewski 

Wszystkie epizody

  #11 Krzysztof Grajper
  #11 Krzysztof Grajper
  Bohaterem kolejnego epizodu Muddy Buddy Hour jest Krzysztof Grajper - reżyser, mający na koncie teledyski do "Tamagotchi" Taconafide, "hot coffee" schaftera czy "Hiphopkryta" Szczyla, ale też całą masę współprac komercyjnych z wielkimi markami. Jak usprawiedliwić pracę artystyczną dla korporacji, w jaki sposób odnoszący sukcesy twórca powinien pracować nad swoim ego i kiedy klipy muzyczne robiło się za darmo? O dorastaniu w Białymstoku w latach 90., terapii i współpracach z muzykami. Dlaczego Krzysztof Grajper nie jest skromy, a jest "każdy"? Przekonaj się i włącz to!
  #10 Tomek Obuchowicz / Sunsara
  #10 Tomek Obuchowicz / Sunsara
  Na podstawie życia Tomka Obuchowicza można by nakręcić serial przygodowy. W końcu wyprawy na ośmiotysięczniki liczone w dziesiątkach i posiadanie butikowego biura podróży o czymś świadczy. W tym epizodzie dowiesz się, czy wejście na Mount Everest jest dla każdego, czym okupione są ataki szczytowe i czy takie wyprawy są kosztowne. Jak himalaiści załatwiają potrzeby higieniczne, na jakiej wysokości powietrze „pachnie śmiercią” i jak skończyła turystka udająca chorobę wysokościową na K2? Tak ekstremalnego epizodu Muddy Buddy jeszcze nie było. Włącz to!
  #9 Anna Kiełbasińska
  #9 Anna Kiełbasińska
  Anna Kiełbasińska - utytułowana sprinterka, w rozmowie z Mentem o... życiu. Czy opieka psychologiczna nad profesjonalnymi sportowcami dotyka też tematów pozasportowych? Jak czuje się jako jedna ze stu kobiet 2022 roku Forbesa? O wzlotach i upadkach, samotności sportowca, fotografii analogowej i... muzyce, posłuchasz w najnowszym epizodzie Muddy Buddy Hour. Włącz to!
  #8 Grzegorz Piątek
  #8 Grzegorz Piątek
  Sam o sobie mówi, że jest "pisarzem z podłożem historyka i krytyka architektury". Grzegorz Piątek, laureat licznych nagród literackich, w rozmowie z Mentem opowiada dlaczego wybrał pisanie zamiast projektowania i wyjaśnia tajniki "produktu dla pobieżnie oczytanych". O drodze od nienawiści do akceptacji kalesonów, od bojaźni do odwagi i od fascynacji książkami do Paszportu Polityki. Dlaczego Warszaw jest dużo i w czym ta współczesna jest lepsza od tej sprzed lat? Czy polska szyldoza jest dla niego bolączką i czemu utożsamianie piękna z dobrem niekoniecznie jest słuszne? To - i wiele więcej - w najnowszym epizodzie Muddy Buddy Hour.
  #7 Alicja Szemplińska
  #7 Alicja Szemplińska
  Od konkursów w ciechanowskim Centrum Kultury, przez telewizyjne show, po pretendowanie do reprezentantki Polski na Eurowizji i kreowanie solowej kariery - Alicja Szemplińska, artystka przesiąknięta soulem i R'n'B w muzycznej (i życiowej) rozmowie z Mentem. Czy chce przestać być postrzegana przez pryzmat uczestnictwa w programach telewizyjnych, jakie wartości niesie muzyczny digging i czy łatwo jest wynieść miłość do soulu z polskiego domu? O cieniach i blaskach szkoły muzycznej, kobiecej perspektywie na karierę i trzech najważniejszych wartościach w muzyce posłuchasz w podcaście. Włącz to!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg