menu
Ukryte Pragnienia
podcast

Ukryte Pragnienia

Kamil Wróblewski 
25.05.2023

Wszystkie epizody

  Kasia Lins i jej Ukryte Pragnienia
  Kasia Lins i jej Ukryte Pragnienia
  Po długiej przerwie od koncertowania i wywiadów, Kasia Lins wreszcie miała okazję się wygadać. W rozmowie z Kamilem Wróblewskim opowiedziała o swoim kolejnym albumie i procesie jego powstawania, który - jak sama twierdzi - jest ważniejszy, niż sam efekt. Czy chętnie wraca do emocji, które towarzyszyły jej przy pisaniu „Mojej Winy”? Dlaczego wszystko musi robić sama? O muzycznej apostazji, odpuszczeniu i guilty pleasure usłyszysz w tym epizodzie Ukrytych Pragnień. Włącz to!
  KIWI i jej Ukryte Pragnienia
  KIWI i jej Ukryte Pragnienia
  Czym są Paranoje? Tytułem i tematem najnowszego wydawnictwa Kiwi. Choć debiut ma już za sobą, post-pandemiczna rzeczywistość wymaga nieco innego działania. Jak wygląda mapa myśli inspirowana EP-ką i jak wyglądały kulisy jej powstawania? Co dzieje się w głowie Wiktorii, o jakiej współpracy marzy i czy uważa winyle za przejaw snobizmu? Oraz… czy popcorn z cytryną smakuje dobrze? Włącz podcast i się przekonaj.
  WaluśKraksaKryzys i jego Ukryte Pragnienia
  WaluśKraksaKryzys i jego Ukryte Pragnienia
  "Czuję się niewyspany od sierpnia 2021, ale nie będę narzekał, bo jestem komercyjnie szczęśliwy" - mówi WaluśKraksaKryzys w rozmowie z Kamilem Wróblewskim. Przed premierą płyty "+ piekło + niebo +", Waluś w Ukrytych Pragnieniach opowiedział o swojej przerwie od alkoholu (3 lata, 3 miesiące, 3 tygodnie i 3 dni), religii i... niejedzeniu ryb. Czy grał kiedyś z Guns N' Roses i AC/DC, czy zespół Pectus może być formą autoterapii i jaką rolę w jego życiu odegrali Maria Peszek i Błażej Król? W końcu: jakie są Ukryte Pragnienia Walusia? Włącz to i dowiedz się!
  1988 i jego Ukryte Pragnienia
  1988 i jego Ukryte Pragnienia
  Przemysław Jankowiak, a.k.a. 1988 - 1/2 zespołu Syny, producent i twórca wizualny, autor "Rulety" czy wspólnej płyty z Włodim - "W/88" i Brodką - "Sadza". W rozmowie z Kamilem Wróblewskim opowiedział o życiu na przecięciu Warszawy i Gdyni, głównych założeniach Synów i kopiącym prądem gramofonie, który zainspirował brzmienie muzyki 1988. Czy można widzieć teksturę muzyki, czy w Polsce istnieje hip-hopowa subkultura i czy AI zabierze pracę artystom? Jest też o muzyce filmowej i tworzeniu ścieżki dźwiękowej do "Zadry". Chcesz poznać Ukryte Pragnienia 1988? Włącz to!
  Mitch & Mitch i ich Ukryte Pragnienia
  Mitch & Mitch i ich Ukryte Pragnienia
  Kamil Wróblewski wyśnił pierwsze pytanie dla gości tego epizodu - Macia Morettiego i Bartłomieja Tycińskiego. Dotyczyło ono cytatu z jednego z filmów Davida Lyncha: "Lubię zapamiętywać rzeczy po swojemu". Jak zapamiętali Ennio Morricone, bohatera płyty "Amore assoluto per Ennio" i dlaczego to tribute bardziej dla muzyki, niż filmów? Dlaczego Macio nie używa smartfona i co robił w Radości na Planetowej? Odpowiedzi na te pytania, a także opowieści o koncertach, Ukrytych Pragnieniach (i czy w ogóle je mają), ale też patriotyzmach, znajdziesz w podcaście. Włącz to!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg