Radio Baobab

 Radio Baobab —
Radio Internetowe

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Baobab - Słuchaj online!

Radio Baobab to stacja skierowana do wszystkich miłośników bluesa, którzy szukają swojego miejsca w eterze.

To jedyna w swoim rodzaju antena, na której można posłuchać świetnych kawałków, a przy okazji ciekawych opowieści, Jana Chojnackiego, Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny. albowiem blues to nie tylko muzyka, ale przede wszystkim historia opowiadana za pomocą muzyki. Radio Baobab to idealna propozycja dla fanów klasycznych brzmień, które dały początek współczesnej muzyce. Od rhythm n' bluesa i blues rocka, aż po rocka i hard rocka. Od Charliego Pattona, Muddy'ego Watersa i B.B. Kinga, po The Rolling Stones, Led Zeppelin, Jimiego Hendrixa oraz nieco młodszych Gary'ego Moore'a i Joe Bonamassę.

Radio Baobab zostało założone w 2005 roku przez Jana Chojnackiego – wieloletniego dziennikarza Radiowej Trójki. Propagator bluesa w Polsce, autor i prowadzący audycję „Bielszy odcień bluesa”, chciał stworzyć rozgłośnię na wzór dawnego Polskiego Radia, skierowaną do znawców i koneserów, która prezentowałaby wyłącznie nagrania z górnej półki, stację kształtującą gusta, często w opozycji wobec trendów muzycznych. Początkowo możliwości techniczne radia były niewielkie. Wszystko zmieniło się w 2008 roku, gdy Radio Baobab nawiązało współpracę z Agorą, która zapewniła rozgłośni wsparcie technologiczne. Udostępnione serwery streamingowe pozwoliły zwiększyć dostępność radia dla tysięcy fanów bluesa jednocześnie.

Streamingu radia można słuchać w serwisie www.tuba.fm, na stronie www.radiobaobab.pl oraz aplikacjach Tuba.FM na systemach mobilnych oraz Smart TV.

Radio Baobab codziennie gości na antenie znamienite głosy. Oprócz Jana Chojnackiego, założyciela i prowadzącego programy „Blues Corner”, „Manana Nueva” oraz „Blues Bigos”, w stacji można usłyszeć innych wybitnych dziennikarzy i prezenterów. Swoimi muzycznymi fascynacjami dzieli się na antenie m.in. Wojciech Mann. Ten legendarny polski dziennikarz muzyczny, związany na stałe z Radiową Trójką, prezentuje swoją wizję muzyki w programach „Wesołe nutki na wesołej pięciolinii”, „Ciekawe piosenki i ich przygody” oraz „Między Nami Dziadami”.

Radio Baobab współpracuje także z Krzysztofem Materną. To znany dziennikarz, satyryk, reżyser i konferansjer, który w swojej karierze pracował m.in. w Telewizji Polskiej oraz Radiowej Jedynce. Był także dyrektorem artystycznym festiwali w Opolu i Sopocie. W bluesowym zaciszu Radia Baobab, Materna prowadzi audycje „Z Pamięci Krzysztofa Materny” oraz „Między Nami Dziadami”, w których nie brakuje świetnej muzyki i dobrego humoru.

Radio Baobab to jedyna tego typu stacja w Polsce - stworzona z myślą o tych, którzy szukają miejsca, gdzie najważniejszą wartością wciąż jest sztuka. To rozgłośnia grająca wyłącznie najlepszego bluesa oraz muzykę, która powstała na jego bazie. Muzykę, wyselekcjonowaną przez jedne z czołowych postaci polskiego dziennikarstwa muzycznego - Jana Chojnackiego i Wojciecha Manna - którzy dbają o to, aby słuchacz każdego dnia odkrywał ją na nowo.

Kontakt z Radiem Baobab: baobab@radiobaobab.pl. Profil w serwisie Facebook: Radio Baobab (https://www.facebook.com/Radio-Baobab-171576556221646/?fref=ts)

Komentarze

Zobacz również