Radio TOK FM

 Radio TOK FM —
Pierwsze Radio Informacyjne

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana
 • Playlista
 • Sarsa — Na Trasie

  Sarsa - Na Trasie TERAZ GRAMY

 • —

 • —

 • —

 • —

Radio TOK FM - Słuchaj online!

TOK FM - transmisja radia na żywo. Posłuchaj, aby zrozumieć.

To pierwsze i jedyne w Polsce radio informacyjne, codziennie dostarczające najświeższe informacje oraz komentarze ekspertów ze świata polityki, ekonomii i kultury. To opiniotwórcza stacja, której głównym założeniem, zgodnie z hasłem „Posłuchaj, aby zrozumieć”, jest porządkowanie i komentowanie rzeczywistości oraz tłumaczenie w przystępny sposób aktualnych wydarzeń z kraju i ze świata. Na antenie radia co 20 minut nadawane są Informacje TOK FM - aktualny serwis informacyjny z wiadomościami z Polski i ze świata. Oprócz tego ramówkę radia wypełniają programy publicystyczne i magazyny tematyczne, prowadzone przez wielu uznanych dziennikarzy, wśród których są m.in. Janina Paradowska, Dominika Wielowieyska, Piotr Kraśko, Jacek Żakowski, Mikołaj Lizut i Piotr Najsztub.

Aktualne częstotliwości nadawania Radia TOK FM: Białystok (93,9 FM), Częstochowa (95,8 FM), Elbląg (89,2 FM), Gdańsk (97,8 FM), Gdynia (95,2 FM), Gorzów Wielkopolski (87,9 FM), Elbląg (89,2 FM) Katowice (97,4 FM), Kielce (94,9 FM), Kraków (102,9 FM), Lublin (93,8 FM), Łódź (97,4 FM), Opole (96,9 FM), Płock (101,2 FM), Poznań (97,7 FM), Radom (104,0 FM), Szczecin (99,3 FM), Toruń (88,2 FM), Warszawa (97,7 FM) i Wrocław (95,8 FM). Na stronie www.tuba.fm dostępna jest transmisja internetowa Radia na żywo (streaming), a na stronie www.audycje.tokfm.pl oprócz streamingu dostępne jest też pełne archiwum programów wyemitowanych na antenie.

Radio TOK FM zaistniało na polskim rynku medialnym w marcu 1998 roku. Początkowo stacja nazywała się Inforadio i nadawała głównie serwisy informacyjne. Zmiana formatu oraz marki rozgłośni nastąpiła pod koniec 1998 roku, gdy współwłaścicielem spółki została Agora SA. Już jako TOK FM radio skupiło się nie tylko na samej informacji, ale zaczęło wprowadzać także elementy komentarza i opinii. Przyjęto nowe hasło promocyjne, „Rozmowy niekontrolowane”, które obowiązywało do 2003 roku, kiedy to postanowiono podkreślić wyjątkowy charakter stacji. Wraz z nowym mottem „Pierwsze Radio Informacyjne”, rozbudowano publicystyczną część radia. Powstały całkiem nowe pasma, w których dziennikarze najwyższej próby, komentują rzeczywistość i wydają własne opinie, a także rozmawiają z politykami i ekspertami z różnych dziedzin.

Sztandarowym programem TOK FM jest „Poranek”, w którym poruszane są najważniejsze wydarzenia polityczne, społeczne oraz kulturalne z kraju i ze świata. Każdego dnia tygodnia, audycja prowadzona jest przez innego dziennikarza, m. in.: Dominikę Wielowieyską, Jacka Żakowskiego i Piotra Kraśkę, którzy dyskutują z zaproszonymi politykami, ekspertami i publicystami, na aktualne tematy. Ale TOK FM to nie tylko informacja podawana na poważnie. Jest tu również miejsce także dla słuchaczy oczekujących audycji o nieco luźniejszym charakterze. Codziennie od 5 rano Piotr Maślak zaprasza na „Pierwsze Śniadanie w TOK-u”, w którym nie brakuje ironicznych, acz niezwykle trafionych, komentarzy, przeglądu prasy oraz rozmów z interesującymi gośćmi. Z kolei w każdy poniedziałek, Piotr Najsztub, w niezwykle charakterystyczny i jedyny w swoim rodzaju sposób, opisuje polską rzeczywistość.

TOK FM to stacja skierowana do słuchaczy, szukających rzetelnej informacji oraz chcących pogłębić swoją wiedzę, dzięki kompetentnej i rzeczowej publicystyce. Radio podejmuje ciekawe i odważne tematy, a w imię hasła „Pierwsze Radio Informacyjne” nie stroni także od tematów trudnych i dzielących społeczeństwo. A sposób ich podania - niezwykle profesjonalny, przejrzysty i tylko w niektórych przypadkach nieco sarkastyczny - sprawia, że każdy słuchacz zrozumie otaczającą go rzeczywistość.

Redaktorem naczelnym Radia TOK FM jest Kamila Ceran.
Kontakt z redakcją możliwy jest poprzez telefon (22) 555-51-00, (22) 444-40-44, email radio@tokfm.pl lub profil na serwisie Facebook.

Adres korespondencyjny:
Radia TOK FM
Grupa Radiowa Agory
ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa.

Strona internetowa: www.tokfm.pl

Komentarze

Zobacz również