Rock Radio Polska

 Rock Radio Polska —
Klasyka Rocka

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana
 • Playlista
 • Big Day — W Świetle I We Mgle

  Big Day - W Świetle I We Mgle TERAZ GRAMY

 • Ira — To, Co Na Zawsze

  Ira - To, Co Na Zawsze

 • Queen — I Want To Break Free

  Queen - I Want To Break Free

 • Hurt — Załoga G

  Hurt - Załoga G

 • Yes — Owner Of A Lonely Heart

  Yes - Owner Of A Lonely Heart

Rock Radio Polska - Słuchaj online!

Transmisja radia na żywo - włącz i posłuchaj!

Rock Radio to jedyna tego typu stacja w Polsce - grająca wyłącznie najlepszego rocka, zarówno zagranicznego, jak i tego rodzimego. Od klasyki, po artystów młodego pokolenia. Od The Rolling Stones i Led Zeppelin, aż po Florence And The Machine, Jacka White'a i Coldplay. A do tego wszystkiego dużo polskiego rocka oraz potężna dawka pozytywnej energii i dobrego humoru, w wykonaniu m.in. Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Na antenie radia można też usłyszeć co godzinę najnowsze wiadomości z kraju i ze świata, prognozę pogody oraz informacje dla kierowców. Z pewnością każdy znajdzie tu „swój własny kawałek podłogi”. Lubisz muzykę rockową, do otaczającego świata podchodzisz z przymrużeniem oka? Już teraz włącz Rock Radio i przenieś się do alternatywnej rzeczywistości!

Rock Radio tworzy sieć stacji radiowych nadających w całym kraju. Aktualne częstotliwości nadawania na falach radiowych: Warszawa (103,7 FM), Kraków (103,8 FM), Śląsk i Zagłębie (94,5 FM), Wrocław (106,1 FM), Opole (106,6 FM), Poznań (105,4 FM) i Bydgoszcz (103,5 FM). Streamingu radia na żywo można słuchać w serwisie www.tuba.fm oraz na stronie www.rockradio.pl oraz w aplikacjach mobilnych Rock Radio na systemy Android oraz iOS.

Początki stacji Rock Radio sięgają 2005 roku, kiedy to Agora uruchomiła radio pod marką Roxy FM, nadające program o charakterze muzyczno-kulturalnym. Od stycznia 2014 roku stacja zmieniła nieco charakter oraz swój muzyczny repertuar i od tej pory działa pod nazwą Rock Radio.

Ponoć prawdziwy rock umarł już dawno... a tymczasem Rock Radio jest najlepszym przykładem na to, że ma się on całkiem dobrze! W stacji można usłyszeć nie tylko klasyków gatunku, ale także młodych artystów, którzy godnie ich zastępują. Codziennie dowodzą tego także prowadzący stacji, wśród których są m.in. Kuba Wojewódzki, Piotr Kędzierski i Tymon Tymański. To oni - głównie poprzez swoje niecodzienne i ubarwione specyficznym poczuciem humoru podejście do rzeczywistości - przyciągają wierne grono słuchaczy, propagując przy tym prawdziwego rocka.

W dni powszednie poranek na antenie Rock Radia rozpoczynają Piotr Kędzierski i Tymon Tymański programem „Ranne Kakao”. Ten program to połączenie świetnej muzyki i ostrego dowcipu oraz przede wszystkim solidna dawka pozytywnej energii, której starcza aż do wieczora. Z kolei dla fanów konkursów Rock Radio - z Moniką Piasecką na czele - przygotowało program „Ale powiedz tylko słowo...”. Podczas każdego spotkania, na uważnych i spostrzegawczych słuchaczy, czekają koszulki, płyty i wejściówki na koncerty. A to wszystko za podanie jednego słowa, które zostało wycięte z audycji „Ranne Kakao” oraz „Książe i Żebrak”. Ale Rock Radio to nie tylko sama zabawa. To także codzienna porcja informacji, konkursów i ciekawostek ze świata muzyki, dostarczanych przez prowadzących „Propogandę”. Natomiast w każdy weekend, zwolennicy dwóch kółek znajdą swoją przystań, w programie „Świat Motocykli”.

Rock Radio należy do Grupy Radiowej Agory. Redaktorem naczelnym stacji jest Mikołaj Lizut.
Kontakt z redakcją możliwy jest przez telefon (22 5555 100) oraz email (kontakt@rockradio.pl).

Adres pocztowy:
Redakcja Rock Radio
00-732 Warszawa
ul. Czerska 8/10.

Komentarze

Zobacz również