10cc i podobni artyści

 Chicago — SUMMER LOVERS [SOUNDTRACK] Genesis — INVISIBLE TOUCH Robert Palmer — Riptide Genesis — Live - The Way We Walk Volume One: 'The Shorts'
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

10CC to znana w latach 70 XX wieku grupa muzyczna. Była to jedna z formacji popowych, która przyczyniła się do rozwoju tego gatunku muzyki. Największą sławę zdobyli w Anglii, skąd też pochodzą. Na początku w skład zespołu wchodzili: Graham Gouldman, Eric Stewart, Kevin Godley i Lol Creme, lecz w roku 1976 dwóch ostatnich opuściło kolegów po fachu.

10CC od pojawienia się na rynku muzycznym, uklasyfikowało się na najwyższych pozycjach list muzycznych. Hitami takimi jak: „Donna” bądź „Rubber Bullets” zespół zdobył rzesze fanów. Kolejną znaną piosenką tej formacji jest „I’m Not In Love”, która była popularna również za oceanem. Dzięki tym utworom grupa zyskała ogromną sławę.

10CC pod koniec lat 70 grało wiele koncertów na całym świecie, a także w Polsce. W roku 1992 doszło do reaktywacji zespołu w pierwotnym składzie. Formacja ostatecznie rozpadła się w 1995 roku.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również