4 Non Blondes i podobni artyści

 Bonnie Tyler — Greatest Hits Skin — FLESHWOUNDS Paula Cole — COURAGE Skunk Anansie — Stoosh
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

4 Non Blondes to amerykański zespół wykonujący utwory głównie w gatunku rocka alternatywnego. Grupa powstała w 1989 roku w San Francisco, w Stanach Zjednoczonych. Główną założycielką zespołu 4 Non Blondes była wokalistka grupy, czyli Linda Perry, która w późniejszym czasie zajęła się karierą solową oraz producencką (współpracowała m.in. z Pink i Christiną Aguilerą).

Początkowo zespół 4 Non Blondes składał się z czterech kobiet, czyli Lindy Perry (wokal), Shaunna Hall (gitara), Christa Hillhouse (gitara basowa) i Wandy Day (perkusja). Po pewnym czasie Saunna Hall opuściła skład zespołu, z kolei Wanda Day została z niego wyrzucona. Zastąpili ich Roger Rocha (gitara) i Dawn Richardson (perkusja).

W 1992 roku pojawił się pierwszy album zespołu 4 Non Blondes zatytułowany ”Bigger, Better, Faster, More!”. Promująca krążek piosenka ”What`s Up?” uzyskał ogromną popularność, zwłaszcza teledysk piosenki, a sama płyta sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy. Wkrótce 4 Non Blondes zaczęło koncertować z Meilem Youngiem, Pearl Jam i Bobem Dylanem. Piosenki zespołu znalazły się na ścieżkach dźwiękowych do kilku amerykańskich filmów. W hołdzie dla Led Zeppelin, utwór ”Misty Mountain Hop” znalazł się na płycie ”Encominum”, która ukazała się w 1995 roku. W tym samym roku liderka zespołu opuściła formację 4 Non Blondes i rozpoczęła karierę solową, wydając do tej pory dwie płyty.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również