Andrzej Piaseczny i podobni artyści

 Andrzej Piaseczny — Popers Andrzej Piaseczny — Andrzej Piaseczny Andrzej Piaseczny —  Andrzej Piaseczny — Piasek

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Andrzej Piaseczny i podobni artyści" online

Tuba.FM, przedstawia radio Andrzej Piaseczny. Tu usłyszycie wszystkie hity tego jednego z najpopularniejszych polskich wykonawców! „Chodź, przytul, przebacz”, „Imię deszczu” oraz „Szczęście jest blisko”, mogą już za chwilę wybrzmieć z Waszych głośników! Wystarczy włączyć naszą stację, by Piaseczny piosenki swoje wykonał specjalnie dla Ciebie! Jeśli więc jesteś fanem tego artysty, lub po prostu chcesz usłyszeć kawałki, którymi budował on rodzimą fonografię, włącz jego stację w Tuba.FM!

Piasek i początki kariery

Andrzej Piaseczny, znany też jako Piasek, urodził się 6 stycznia 1971 roku w Pionkach. Karierę rozpoczął w 1992 roku, kiedy to związał się z zespołem Mafia. Artysta współpracował także Robertem Chojnackim, przy albumie „Sax & Sex”. Na tym albumie, duet Andrzej Piaseczny Robert Chojnacki, zamieścił utwór „Prawie do nieba”, który stał się wielkim hitem. Szyld Andrzej Piaseczny Robert Chojnacki, dawał jeszcze o sobie znać parokrotnie. Jednym z najbardziej znanych owoców tej współpracy, jest kawałek „Niecierpliwi”.

Kariera solowa i wielkie sukcesy

W 1998 roku ukazała się płyta „Piasek”, będąca pierwszym solowym krążkiem wokalisty. Album zyskał status platyny, a pochodzące z niego hity „Mocniej!” i „Jeszcze bliżej” śpiewała cała Polska. Wtedy kariera wykonawcy nabrała rozpędu- artysta nagrał w duecie z Natalią Kukulską piosenki do filmu „Magiczny Miecz” oraz reprezentował Polskę na Eurowizji. W międzyczasie ukazał się drugi album wokalisty, zatytułowany „Popers”. W 2003 roku ukazała się kolejna, imienna płyta, a dwa lata później powstał album „Jednym tchem”. W tym samym roku, na Festiwalu w Sopocie, utworem „Z głębi duszy” Piasek wyśpiewał sobie Bursztynowego Słowika. Rok 2008 przyniósł zaś album, podsumowujący 15-letnią karierę. Piaseczny piosenki tworzył na niego z myślą, o uczczeniu tego właśnie jubileuszu. Płytę promował więc kawałkiem, zatytułowanym po prostu „15”. Następna płyta, zatytułowana „Spis Rzeczy Ulubionych”, pokryła się kilkukrotną platyną.

Piasek Piaseczny piosenki, to słowa, które, po wpisaniu w wyszukiwarce, ukażą niewątpliwy kanon polskiej muzyki rozrywkowej! O sile przebicia tego twórcy do masowej świadomości, świadczą chociażby ostatnie nagrody: Super Jedynki w kategoriach Artysta Roku, Przebój Roku oraz Super Występ w roku 2009. Rok później - Telekamera w kategorii Muzyka, statuetka na festiwalu TopTrendy Sopot i nagroda Gentelmena Roku.

Już teraz wpisz więc Piasek Piaseczny piosenki, znajdź stację artysty w Tuba.FM i słuchaj największych hitów, nagranych przez Piaska. Ta stacja przybliży Was do jednego z najczęściej słuchanych i lubianych polskich wykonawców pop!

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również