Adele i podobni artyści

 Adele — 19 Adele —  Adele — SKYFALL [soundtrack] Adele — 21

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Adele i podobni artyści" online

Adele to popowo-rockowa, angielska wokalistka, która urodziła się w Londynie 5 maja 1988 roku. Swoją karierę rozpoczęła w 2006 roku po opublikowaniu dwóch autorskich piosenek, które w krótkim czasie osiągnęły duże zainteresowanie m.in. obecnego managera piosenkarki.

Adele wydała dotychczas dwa albumy: „19” i „21”, a jej największym hitem okazał się przebój „Rolling in the Deep” stając się hitem numer 1 na brytyjskich listach przebojów. Od 2009 roku zdobyła wiele nagród m.in. w konkursie Grammy Awards, VMA i Brit Awards. W 2012 roku Adele dosłownie zmiażdżyła konkurencję wygrywając wszystkie kategorie, w których była nominowana. Artystka otrzymała statuetkę w kategoriach: Piosenka Roku, Nagranie Roku oraz Teledysk Roku za utwór „Rolling in the Deep”, Najlepszy Występ Solo za piosenkę „Someone Like You” oraz Najlepszy Album Wokalny i Album Roku za płytę „21”.

Adele w 2011 roku z przyczyn zdrowotnych musiała odwołać trasę koncertową po Europie i USA — artystka doznała krwotoku strun głosowych. Piosenkarka zaśpiewała pierwszy raz od operacji na Grammy Awards w 2012 roku.

W październiku 2012 roku ukazał się singiel Adele „Skyfall”, będący soundtrackiem do kolejnej części przygód słynnego agenta 007.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również