Afromental i podobni artyści

 Afromental — PLAYING WITH POP Afromental — The Breakthru Afromental — KOCHAJ I TAŃCZ [soundtrack] Afromental — The Bomb

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Afromental i podobni artyści" online

Afromental to sześcioosobowy zespół z Olsztyna, założony w 2004 roku przez Wojciecha Łozowskiego i Tomasza Lacha. Muzykę, którą grają to połączenie R&B, hip-hopu, soul oraz reggae. Obecnie zespół tworzą: Wojciech „Łozo” Łozowski (wokal), Tomasz „Tomson” Lach (wokal), Bartosz „Śniady” Śniadecki (instrumenty klawiszowe), Tomasz „Torresiwo” Torres (perkusja), Wojtek „Lajan” Witczak (gitara basowa) i Aleksander „Baron” Milwiw-Baron (gitara).

Po raz pierwszy Afromental zaprezentował się w pełnym składzie na eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W 2007 roku zespół wydał debiutancki album zatytułowany „The Breakthru”, a singlem promującym był utwór „I’ve got what you need”, nominowany do udziału na festiwalu Top Trendy 2007 w Sopocie. Rok później grupa wzięła udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji, podczas którego wykonała piosenkę „Thing We’ve Got”. Dwa lata później zespół wydał kolejny album „Playing with Pop” (single: „Pray 4 Love”, „Radio Song”), a w 2011 roku „The B.O.M.B” („Rollin’ With You”).

Afromental wystąpił w serialu telewizyjnym „39 i pół”, w którym prezentowała swoje premierowe piosenki, a także nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu „Kochaj i tańcz”. Zespół zdobył również wiele nagród i wyróżnień, m.in.: VIVA Comet Awards 2010 (Zespół Roku), Eska Music Awards 2011 (Wideoclip roku — „Rock&Rollin’ Love”).

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również