Akon i podobni artyści

 Akon — Brass Knuckles Akon — Epiphany Akon — CARNIVAL, VOL. 2: MEMOIRS OF AN IMMIGRANT Akon — The Ball Street Journal

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Akon i podobni artyści" online

Aliaune Badara Akon Thiam, czyli Akon, jest senegalskim producentem, raperem i piosenkarzem R&B, który urodził się w Saint Luis (USA) 30 kwietnia 1973 roku. Jego kariera rozpoczęła się dopiero w 2004 roku, gdy na przesłuchaniu jednej z wytwórni zaśpiewał utwór „Lonely”.

Mimo stosunkowo krótkiej kariery, Akon nagrał trzy płyty, które zapewniły mu światową sławę. Już pierwsza z nich („Trouble” 2004) przyniosła wiele nagród i nominacji. Sukces pozwolił Akonowi zaprosić do współpracy nad drugim krążkiem („Konvicted” 2006r.) wiele gwiazd rapu i hip-hopu. Trzecia płyta ukazała się w 2008 roku pod tytułem „Freedom” i była pierwszą bez oznaczenia o niecenzuralnym języku. Do najbardziej popularnych piosenek zaliczają się: „Smack That”, „Right Now (Na Na Na)”, „Locked Up” i „Lonely”.

Do najważniejszych nagród Akona wlicza się statuetka American Music Awards dla najlepszego artysty R&B i trzy statuetki World Music Awards za najlepiej sprzedający się album — wszystko w 2007 roku. Poza solową działalnością, występuje gościnnie w licznych utworach czyniąc z nich przeboje.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również