Alan Silvestri i podobni artyści

 Alan Silvestri — Who Framed Roger Rabbit (soundtrack) Alan Silvestri — THE BODYGUARD [SOUNDTRACK] Alan Silvestri — WHO FRAMED ROGER RABBIT [SOUNDTRACK] Alan Silvestri — THE MUMMY RETURNS [SOUNDTRACK]

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Alan Silvestri i podobni artyści" online

Alan Silvestri - twórca muzyki filmowej, głównie do filmów akcji i komedii. Urodził się 26 marca 1950 roku w Nowym Jorku.

Zaczynał od krótkich ilustracji muzycznych wykorzystywanych w reklamach. Pierwszym filmem, do którego napisał muzykę był “The Doberman Gang” (1972 rok, reż. Byron Chudnow). Wybił się jednak dopiero w 1975 roku, kiedy to skomponował ścieżkę muzyczną do serialu “Starsky and Hutch”. Jego kariera nabrała tempa dzięki współpracy z reżyserem Robertem Zemeckisem. To dla niego skomponował swoją pierwszą partyturę, którą można usłyszeć w filmie "Romancing the Stone". Kolejne wspólne dzieła twórców to "Powrót do przyszłości" (1985), "Kto wrobił Królika Rogera" (1988), "Powrót do przyszłości - część 2" (1989), "Powrót do przyszłości - część 3" (1990), "Ze śmiercią jej do twarzy" (1992), "Forrest Gump" (1994), "Kontakt" (1997), "Co kryje prawda" (2000) i "Cast Away - Poza światem" (2000). To nie wszystko. Alan Silvestri napisał również muzykę do takich produkcji jak “Bodyguard”, “Szybcy i martwi”, “Sędzia Dredd”, “Stuart Malutki” czy “Czego pragną kobiety?”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również