Alanis Morissette i podobni artyści

 Alanis Morissette —  Alanis Morissette — MTV UNPLUGGED Alanis Morissette — FLAVORS OF ENTANGLEMENT Alanis Morissette — CITY OF ANGELS [SOUNDTRACK]

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Alanis Morissette i podobni artyści" online

Alanis Morissette urodziła się 1 czerwca 1974 roku w Kanadzie. Znana jest jako piosenkarka, autorka tekstów oraz aktorka. Artystka wykonuje rockową muzykę. Dodatkowo grywa na wielu instrumentach takich jak: harmonijka, gitara, instrumenty klawiszowe oraz flet. Wokalistka od najmłodszych lat brała udział w różnych programach muzycznych. Dzięki pieniądzom zarobionym w jednym z show w 1984 wydała swój pierwszy singiel.

Alanis Morissette znana jest dzięki wykonywaniu alternatywnych brzmień rocka. Utwory „You Oughta Know”, „Hand in My Pocket”, „Ironic” i „All I Really Want” przyniosły jej ogromną popularność na całym świecie. Każda z jej płyt rozchodziła się kilkudziesięciu milionach egzemplarzy.

Alanis Morissette występowała również w filmach. Jej kariera artystyczna rozwija się pod każdym względem. Jest znana na całym świecie, ma miliony fanów oraz daje koncerty w wielu krajach. Piosenkarka kilkakrotnie była nominowana w kategoriach singel roku, najlepszy album oraz najlepiej zapowiadający się artysta w nagrodach Juno oraz Grammy.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również