Alexandra Burke i podobni artyści

 Alexandra Burke — Overcome Alexandra Burke — Heartbreak On Hold Alexandra Burke — OVERCOME Alexandra Burke — Overcome

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Alexandra Burke i podobni artyści" online

Alexandra Burke to piosenkarka śpiewająca R`n`B, pop i soul, urodzona w Islington w Wielkiej Brytanii 25 sierpnia 1988 roku. Jej pełne imię brzmi: Alexandra Imelda Cecilia Ewen Burke, które odziedziczyła po swoich dziadkach i matce. W 2008 roku wystąpiła w piątej edycji brytyjskiego The X Factor, który wygrała, stając się drugą kobietą, która zwyciężyła brytyjską edycję programu rozrywkowego.

Alexandra Burke zaczęła śpiewać w wieku 5 lat, a na scenie zadebiutowała po czterech latach. Kilka lat później pojawiła się w programie Star for a Night, w którym była najmłodszą uczestniczką. Przed występem w programie The X Factor, piosenkarka śpiewała w weekendy w klubach oraz wyruszyła w trasę koncertową z artystami wspierającymi Young Voices.

Zwycięsto Alexandra Burke w show zaowocowało podpisaniem kontraktu z wytwórnią Syco Music, będącą częścią Sony Music Entertainment. Pierwszy singiel został wydany w 2008 roku i był to cover utworu Hallelujah, z repertuaru Leonarda Cohena. Debiutancki album studyjny Alexandra Burke został wydany rok później, w 2009 roku, pt. Overcome. Pierwszym singlem promującą płytę został utwór Bad Boys, nagrany wraz z amerykańskim raperem Flo Rida. Drugim singlem stała się kompozycja Broken Heels, a teledysk do piosenki nakręcono w Los Angeles. Drugi studyjny album artystki nosi tytuł Heartbreak on Hold, a utwory promujące płytę to: Elephant oraz Let It Go.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również