Alexia i podobni artyści

 Gina G. — Fresh! Captain Jack — Greatest Hits Magic Affair — Omen... The Story Continues Haddaway — The Best
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Alexia to pseudonim artystyczny włoskiej piosenkarki z gatunku eurodance Alessi Aquilani. Artystka urodziła się 19 maja 1967 roku w La Spezia.

Alexia od dzieciństwa pasjonowała się muzyką. Mając siedem lat rozpoczęła naukę śpiewu i gry na fortepianie, a w wieku 12 lat zaczęła pobierać lekcje tańca. Przełomowym rokiem w jej karierze był rok 1990. Wówczas poznała Roberto Zannettiego, będący szefem wytwórni DWA Records. Niebawem Alexia stała się jedną z głównych postaci w najnowszym projekcie producenta muzycznego - Ice MC w latach 1993 i 1994. Niebawem cała Europa nuciła takie utwory jak: ”Take Away The Colour”, ”Think About The Way” oraz ”It`s A Rainy Day”.

Po rozpadzie projektu Alexia debiutowała jako solistka ze swoim najnowszym albumem ”Fun Club” w 1997 roku. Jej najsłynniejszy przebój z tej płyty nosi tytuł ”Uh La La La”. Dzięki wsparciu Zanettiego, piosenkarka stała się jedną z największych gwiazd muzyki dance w Europie. W sumie wydała 11 albumów, jednak nie zdobywały one już tak ogromnej popularności. Ostatnia płyta ukazała się w 2009 roku i nosiła tytuł ”Alec”.

  • Podobne

Komentarze