Alicja Janosz i podobni artyści

 Natalia Kukulska — ŚWIATŁO Kayah —  Edyta Górniak — Zakochaj się na Święta w kolędach Ania Szarmach — INNA
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Alicja Janosz, właściwie Alicja Janosz-Niebielecka, znana również jako Alex. Polska piosenkarka urodziła sie 4 czerwca 1985 roku w Pszczynie. Na scenie Alicja Janosz występuje od 8 roku życia, ale debiut muzyczny miał miejsce w 1999 roku w musicalu Piotruś Pan. Rok później zwyciężyła w programie Szansa na sukces śpiewając Prawy do lewego z repertuaru Kayah.

Najważniejszym wydarzeniem w życiu młodziutkiej 17-latki było wzięcie udziału w programie rozrywkowym „Idol” w 2002 roku. Alicja Janosz podczas występów w programie zrobiła ogromne wrażenie na jurorach jak i na publiczności przed telewizorami. Z odcinka na odcinek stawała się jednym z najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa programu. W finale bezapelacyjnie pokonała Szymona Wydrę i Ewelinę Flintę, stając się laureatką pierwszej edycji programu „Idol”. Zwycięstwo w programie pozwoliło piosenkarce na nagranie wymarzonej płyty. Po trzech miesiącach spędzonych w studiu nagraniowym, światło dzienne ujrzał debiutancki krążek zatytułowany ”Ala Janosz”.

Przez długi okres nieobecności na scenie muzycznej, Alicja Janosz wydała swój drugi solowy album pt. ”Vintage” (3 grudnia 2011 roku). Pomimo tego, że jest to solowy album artystki sama przyznaje, że jest to jej prawdziwy debiut muzyczny. Płytę promują takie single jak: ”Jest jak jest”, ”I woke up so happy”, ”Nie tak”, ”Zawsze za mało”. Alicja Janosz promuje sie w muzyce z gatunku pop, blues i reggae.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również