Alicja Majewska i podobni artyści

 Alicja Majewska — Jeszcze się tam żagiel bieli Alicja Majewska — ŚPIEWA PIOSENKI KORCZA I MŁYNARSKIEGO Alicja Majewska — Świat W Kolorze Nadziei Alicja Majewska — Odkryjemy miłość nieznaną

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Alicja Majewska i podobni artyści" online

Alicja Majewska - polska piosenkarka urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Debiutowała 1968 roku na Festiwalu Piosenki Radzieckiej z Zielonej Górze. Przez pewien czas występowała z zespołem Partita, jednak od 1974 roku zdecydowała się rozpocząć karierę solową.

Alicja Majewska była eksportową gwiazdą czasów PRL-u. Koncertowała w Bułgarii, Czechosłowacji, NRD, RFN, ZSRR, Szwecji, Austrii, Rumunii i na Kubie oraz w USA, Australii i Kanadzie. Najważniejsze wyróżnienia w jej karierze to liczne występy i nagrody na festiwalach w Opolu i Sopocie (m.in. II nagrodę na KFPP Opole `80, wyróżnienie na KFPP Opole `85, wyróżnienie na KFPP Opole `86). Do największych przebojów artystki zaliczają się “Jeszcze się tam żagiel bieli”, "Dla nowej miłości", "Odkryjemy miłość nieznaną". Wielokrotnie współpracowała z Włodzimierzem Korczem, a także z Wojciechem Młynarskim, Magdą Czapińską i Łucją Prus.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również