Aloe Blacc i podobni artyści

 Gil Scott-Heron — I'm New Here Jamie Lidell — Jamie Lidell Cee Lo Green —  The Roots — How I Got Over (Explicit)
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Aloe Blacc to amerykański wokalista. Urodził się w 1979 roku jako Egbert Nathaniel Dawkins III. Swój charyzmatyczny głos zawdzięcza panamskim korzeniom. Już jako nastolatek uczęszczał do specjalnych szkół, w których kształcił swój wokal oraz umiejętność grania na trąbce. To soulowy wykonawca, który w swojej muzyce łączy R&B, jazz oraz hip-hop. Karierę rozpoczął w 1995 roku wraz z zespołem Emanon.

Aloe Blacc swój pierwszy solowym album wydał w 2006 roku pod nazwą „Shine Through”. Kolejny ukazał się po 4 latach, w 2010 roku. Hity takie jak „Green Lights”, „I Need a Dollar” i „Loving you is killing me” znane są na całym świecie oraz promowane są w czołówkach różnych programów.

Aloe Blacc współpracuje z wytwórnią płytową Stones Throw Records. W swojej karierze wokalista kilkakrotnie koncertował oraz odbywał tour po Europie. Każdy album wydany przez artystę zawiera wspaniałe utwory o życiu oraz problemach społecznych. Wokalista ma wyjątkowy talent. Jego styl tworzy mieszanka kilku gatunków muzycznych, dzięki czemu każdy hit jest zapamiętywany oraz ceniony.

  • Podobne

Komentarze