Alsou i podobni artyści

 Serebro — MAMA LOVER Dima Bilan — PROTIV PRAVIL Lidia Kopania —  Lidia Kopania — Po Polsku O Miłości
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Alsou, a właściwie Alsu Ralifowna Abramowa to rosyjska piosenkarka popowa, urodzona 27 czerwca 1983 roku w Bugulmie, Tatarstan.

Alsou kiedy skończyła 10 lat wyjechała z rodzicami do Moskwy, a cztery lata później zaczęła nauke w Wielkiej Brytanii, zjeżdżając do Rosji na wakacje. Piosenkarka zadebiutowała w młodym wieku na obozie, a niebawem wyjechała na przesłuchanie do wytwórni Megapol. Wykonała piosenkę z repertuaru Whitney Houston ”I Wil Always Love You” i wywarła ogromne wrażenie na producencie Walerim Bielotsierkowskim.

Alsou stała się pierwszą rosyjską artystką, z którą podpisano międzynarodowy kontrakt płytowy. Debiutancki singiel w języku angielskim ”The Winter Dream” przyniósł jej platynę, sprzedając sie w 100 egzemplarzach (jest to rekord na rosyjskim rynku). Po ukazaniu się albumu piosenkarki pt. ”Alsou” jej kariera muzyczna wzmocniła pozycję na muzycznym rynku. Swoje pierwsze tournee odbyła w grudniu 1999 roku na Białorusi i Ukrainie. We wrześniu 2000 roku Alsou zaśpiewała w duecie z Enrique Iglesiasem piosenkę ”You`re My Number One”, która trafiła na jej płytę. Od tego czasu piosenkarka nagrała jeszcze trzy płyty: ”19” (2003), ”Inspired” (2007) i ”Самое главное” (2008). W 2000 roku wokalistka wystąpiła w konkursie Eurowizji z utworem ”Solo” reprezentując Rosję, jednak zajęła 2 miejsce.

  • Podobne

Komentarze