Anastacia i podobni artyści

 Anastacia —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Anastacia i podobni artyści" online

Anastacia Lyn Newkirk, znana jako Anastacia, urodziła się 17 września 1968 roku w Chicago. Zadebiutowała w 2001 roku płytą „Not That Kind”, która podbiła europejskie listy przebojów.

Rok później ukazał się drugi album Anastacii — „Freak Of Nature”, który zajął 27 pozycję na liście najczęściej kupowanych albumów w Stanach Zjednoczonych Billboard 200, lecz dopiero wydany w 2004 roku krążek „Anastacia” znalazł się na szczytach list sprzedaży w kilkunastu krajach. Płyta ukazała się niedługo po tym, jak wykryto u artystki raka piersi, a ona sama zaangażowała się w działalność charytatywną. Z krążka pochodzą takie utwory jak „Left Outside Alone” i „Sick and tired”, w których, oprócz typowych dla piosenkarki klimatów popowych, usłyszeć można także rockowe brzmienia. Płyta zyskała status poczwórnej platyny w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W tym czasie Anastaciawystąpiła także na koncercie Divas Live razem z Cher, Mary J. Blige i Shakirą.

W 2005 roku piosenkarka wydała album „Pieces Of A Dream”, na którym obok najpopularniejszych przebojów artystki znalazł się utwór „I Belong To You” nagrany z Erossem Ramazzottim. Po dłuższej przerwie, w 2008 roku, ukazał się krążek „Heavy Rotation”, który zajął 10 pozycję na liście magazynu Billaboard.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również