Andrea i podobni artyści

 Elize — SP: HOT STUFF Elena —  Elize — Royale Dance Party 2006 Emilia — Big Big World
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Andrea to pseudonim artystyczny włoskiej, popowej wokalistki Alessi D`Andrea. Wokalistka urodziła się w 1981 roku w Kalabrii. Od najmłodszych lat Andrea uczyła się gry na fortepianie oraz śpiewu.

W 1996 roku została finalistką popularnego we Włoszech konkursu Festival di Castrocaro. Rok później uczestniczyła w festiwalu Premio Mia Martini, gdzie zajęła pierwsze miejsce. W kolejnym roku była zaproszona jako gość specjalny tej imprezy. Andrea ma również na swoim koncie występ podczas słynnego festiwalu w Sanremo.

Jej debiutancki singiel ukazał się w 2000 roku pt. ”Alessia D`Andrea”. Niebawem piosenkarka znalazła się w finale San Marino Festival, a kilka miesięcy później zdobyła pierwszą nagrodę XII Xitta di Recanati. cztery lata później pojawił sie kolejny singiel Andrea ”Locomotive Breath”, cover Jethro Tull. W maju 2005 roku Andrea podpisała swój pierwszy, tak poważny kontrakt płytowy z wytwórnią Do It Yourself. Wkrótce światło dzienne ujrzał nowy singiel wokalistki zatytułowany ”Time To Pray”. Artystka ma w planach nagranie całego albumu.

  • Podobne

Komentarze