Andrzej Dąbrowski i podobni artyści

 Andrzej Dąbrowski — zielono mi Andrzej Dąbrowski — Sylwester Andrzej Dąbrowski —  Andrzej Dąbrowski — Zakochaj się dopóki czas

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Andrzej Dąbrowski i podobni artyści" online

Andrzej Dąbrowski to polski wokalista popowy i jazzowy, urodzony 13 kwietnia 1938 roku w Wilnie. Na scenie muzycznej zadebiutował w 1958 roku jako perkusista w trio Andrzeja Kurylewicza.

Współpracował m.in. z Urszulą Dudziak, Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko i Jerzym Matuszkiewiczem, Anią Dąbrowską. Jako piosenkarz jazzowy zadebiutował w 1965 roku, a popowy w 1970 roku. Koncertował w całej Europie, śpiewając piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką, Wojciecha Młynarskiego czy Janusza Koftę, a także standardowe piosenki muzyki światowej i własne kompozycje. Na swoim koncie ma 15 solowych płyt, na których znajdują się największe przeboje Andrzej Dąbrowski.

Wokalista znany jest przede wszystkim z takich utworów jak: ”Do zakochania jeden krok”, ”Zielono mi”, „Ja to sie cieszę byle czym”, ”A ty sie bracie nie denerwuj”. Andrzej Dąbrowski jest laureatem wielu nagród m.in. w Opolu czy Sopocie, a także odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury Gloria Artis.. W 2007 roku obchodził 50-lecie swojej działalności artystycznej.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również