Andy Williams i podobni artyści

 Andy Williams — HONEY Andy Williams — MERRY CHRISTMAS Andy Williams — LOVE, ANDY Andy Williams — LOVE THEME FROM 'THE GODFATHER'

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Andy Williams i podobni artyści" online

Andy Williams – jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich wokalistów, który w swojej twórczości łączył pop tradycyjny, country oraz soul. Artysta, który słynął z niezwykle melodyjnej barwy głosu, urodził się 3 grudnia 1927 roku w stanie Iowa. Występował już od najmłodszych lat – razem z braćmi tworzył kwartet The Williams Brothers, który wystąpił w kilku musicalach i współpracował z takimi artystami, jak Bing Crosby.

Andy Williams rozpoczął karierę solową w 1953 roku. W latach 60-tych był jednym z najpopularniejszych artystów w Stanach Zjednoczonych. Aż 17 jego albumów pokryło się złotem, co było w tamtych czasach rekordem – Williamsa wyprzedzali tylko Frank Sinatra, Elvis Presley i Johnny Mathis. Łącznie artysta nagrał przez lata kariery aż 42 albumy solowe. Do najbardziej znanych utworów Andy’ego Williamsa należą między innymi takie utwory, jak: ”Butterfly”, „Lonely Street”, ”Can’t Get Used to Losing You”, ”Where Do I Begin (Love Story)” czy świąteczny przebój ”White Christmas”.

Artysta zasłynął najbardziej z kultowego już utworu ”Moon River”, który zaśpiewał na gali rozdania Oscarów w 1962 roku. Piosenka Henry’ego Manciniego i Johnny’ego Mercera ze sławnego filmu ”Śniadanie u Tiffany’ego” jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych melodii w historii muzyki. W filmie piosenkę zaśpiewała gwiazda Audrey Hepburn, a wersja Williamsa jeszcze bardziej spopularyzowała ten ponadczasowy przebój.

Andy Williams był także osobowością telewizyjną – posiadał własny program ”The Andy Williams Show” oraz kilkakrotnie prowadził galę prestiżowych muzycznych nagród Grammy. Muzyk założył także własny teatr Moon River Theatre. Artysta, którego głos został nazwany przez prezydenta Ronalda Reagana skarbem narodowym, zmarł na raka 25 września 2012 roku w wieku 84 lat.

  • Podobne

Komentarze