Angie Stone i podobni artyści

 Angie Stone — Stone Hits The Very Best Of Angie Stone — Rich Girl Angie Stone — Unexpected Angie Stone —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Angie Stone i podobni artyści" online

Angie Stone to pseudonim artystyczny amerykańskiej piosenkarki RnB i soul Angeli Laverne Brown. Artystka urodziła się 30 stycznia 1961 roku w Columbii, w stanie Karolina Południowa.

Angie Stone zanim rozpoczęła swoją karierę soulową występowała w zespołach The Sequence (zespół hip-hopowy) i Vertical Hold (trio), z którym nagrała dwa albumy: ”A Metter of Time” (1993) oraz ”Head First” (1995). Piosenkarka ma duże doświadczenie w śpiewaniu w chórkach m.in. u Lenny`ego Kravit`za, u którego grała również na saksofonie, a także śpiewała u D Angelo. Przełomowym momentem w karierze Angie Stone było podpisanie kontraktu z Artista Records.

W 1999 roku zadebiutowała jako solistka i wydała swój pierwszy krążek pt. ”Black Diamond”. Utwory, które znalazły się na płycie zostały nagrane w charakterze klasycznego soul. Jej dwie kolejna płyta ”Mahogany Soul” (2001) oraz przeboje takie jak: ”Wish I Didn`t Miss You”, ”I Wanna Thank Ya”, ”Brotha” umocniły jej pozycję jako cenionej artystki w branży muzycznej. Album Angie Stone z 2004 roku zatytułowany ”Stone Love” odbiega od poprzednich dwóch płyt - jest nowocześniejszy i bardziej zbliżony do RnB niż do klasycznego soul`u. Ostatni album wydała w 2009 roku pt. ”Unexpected”.

  • Podobne

Komentarze