Ania Dąbrowska i podobni artyści

 Ania Dąbrowska — W SPODNIACH, CZY W SUKIENCE Ania Dąbrowska — BAWIĘ SIĘ ŚWIETNIE Ania Dąbrowska — 3 Ania Dąbrowska — W SPODNIACH CZY W SUKIENCE?

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Ania Dąbrowska i podobni artyści" online

Ania Dąbrowska – popularna polska wokalistka popowa oraz kompozytorka - większa publiczność miała okazję poznać ją w 2002 roku w programie ”Idol”, w którym początkująca artystka zajęła jednak dopiero 8. miejsce. Mimo to, piosenkarka urodzona 7 stycznia 1981 w Chełmie, osiągnęła ogromny sukces na polskiej scenie muzycznej.

Debiutancki krążek artystki, ”Samotność po zmierzchu” ukazał się w 2004 roku – wydawnictwo uzyskało status złotej płyty i zostało nagrodzone aż trzema Fryderykami. Z albumu pochodzą przebojowe single: ”Tego chciałam”, ”Charlie, Charlie” oraz ”Inna”. Druga płyta Dąbrowskiej zatytułowana ”Kilka historii na ten sam temat” okazała się jeszcze większym sukcesem i pokryła się platyną, a w 2007 roku wokalistka była nominowana do europejskiej nagrody MTV Europe Music Awards jako najlepszy polski wykonawca. Trzy kolejne płyty Dąbrowskiej: ”W spodniach czy w sukience?”, ”Ania Movie” z coverami filmowych przebojów oraz ”Bawię się świetnie” powtórzyły zarówno artystyczny, jak i komercyjny sukces swoich poprzedniczek,.

Ania Dąbrowska nagrała takie przeboje, jak: ”Trudno mi się przyznać”, ”Czekam”, ”Nigdy więcej nie tańcz ze mną”, „Nigdy nie mów nigdy” nagrany do filmu pod tym samym tytułem oraz ”Bawię się świetnie”. Wokalistka współpracowała między innymi z Andrzejem Smolikiem, Krzysztofem Krawczykiem i znanym francuskim zespołem Nouvelle Vague, a w 2011 roku, obok Kayah, Adama ”Nergala” Darskiego, oraz Andrzeja Piasecznego, wystąpiła w roli jurora w muzycznym programie ”The Voice of Poland”. Znakiem rozpoznawczym wokalistki jest stylistyka retro oraz wykorzystywanie elementów muzyki oraz image’u lat 60-tych oraz 70-tych, które Dąbrowska umiejętnie łączy ze współczesną muzyką popularną. Łącznie artystka sprzedała ponad 250 tysięcy płyt oraz wygrała aż 8 prestiżowych Fryderyków – jest jedną z najczęściej nominowanych polskich muzyków do tej nagrody.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również