Ania Wyszkoni i podobni artyści

 Ania Wyszkoni — VIDEO GRA Ania Wyszkoni — Pan i Pani Ania Wyszkoni — Życie Jest w Porządku Ania Wyszkoni — [Pan i Pani]

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Ania Wyszkoni i podobni artyści" online

Ania Wyszkoni urodziła się 21 lipca 1980 roku w Tworkowie. Karierę muzyczną rozpoczęła wiążąc się w 1996 roku z zespołem Łzy, z którym współpracowała aż do 2010 roku. Artystka razem z grupą wydała pierwszą płytę zatytułowaną „Słońce”, jednak dopiero pochodzący z 2000 roku krążek „W związku z samotnością” i takie utwory jak „Agnieszka już dawno…” oraz „Narcyz się nazywam”, przyniosły Łzom ogólnopolską popularność. W ciągu swej działalności grupa wydała siedem płyt i zdobyła m.in. Nagrodę Publiczności za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte” na Festiwalu w Opolu.

Solowa kariera Ani Wyszkoni rozpoczęła się od sukcesu w telewizyjnym show „Szansa na sukces”, gdzie artystka wywalczyła sobie zwycięstwo wykonując piosenkę zespołu Myslovitz. W 2008 roku wydała razem z zespołem Soft utwór „Video”, który nominowany był do Bursztynowego Słowika na Sopot Festival. W 2009 roku ukazał się pierwszy solowy album piosenkarki „Pani i Pani”, który osiągnął status platynowej płyty i był nominowany do Superjedynki w kategorii Płyta Roku — Pop. Z krążka pochodzi m.in. singiel „Czy ten pan i pani”, uhonorowany nagrodą na opolskim Festiwalu Piosenki Polskiej, kawałek „Z ciszą pośród czterech ścian” oraz utwór „Lampa i sofa”. Największy sukces odniósł jednak przebój„Wiem, że jesteś tam”, który zwyciężył w kategorii SuperPrzebój w plebiscycie Superjedynki.

W 2011 roku Ania Wyszkoni wystąpiła na Sopot TOPtrendy festiwal oraz na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Artystka brała także udział w koncercie poświęconym pamięci Karin Stanek u boku Halinki Młynkovej i Anny Józefiny Lubienieckiej.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również