Anita Lipnicka & John Porter i podobni artyści

 Anita Lipnicka & John Porter — OTHER STORIES Anita Lipnicka & John Porter — INSIDE STORY Anita Lipnicka & John Porter — GOODBYE Anita Lipnicka & John Porter — NIEPRZYZWOITE PIOSENKI

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Anita Lipnicka & John Porter i podobni artyści" online

Anita Lipnicka & John Porter – polsko-walijski duet grający muzykę rockową i pop rockową, który składa się z wokalistki, Anity Lipnickiej oraz gitarzysty, Johna Portera. W życiu prywatnym muzycy są małżeństwem.

Anita Lipnicka urodziła się 13 czerwca 1975 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Popularność zdobyła dzięki związaniu się z popularną grupą Varius Manx, której artystka była wokalistką w latach 1993 – 1996. Lipnicka osiągała także sukcesy w karierze solowej – jej debiutancki krążek ”Wszystko się może zdarzyć” osiągnął status platynowej płyty i wylansował tak samo zatytułowany przebój. John Porter urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Lichfield w Wielkiej Bytanii, a w 1976 roku na stałe zamieszkał w Polsce. W 1977 roku gitarzysta zapoczątkował swoją dwuletnią przygodę z kultową grupą Maanam, w której występował obok Kory i Marka Jackowskiego. Krótko potem założył formację Porter Band, która istniała do 2001 roku.

Lipnicka i Porter rozpoczęli swoją współpracę w 2002 roku, kiedy nagrali utwór ”For You”. Kolaboracja, która miała być jednorazową, muzyczną przygodą przeciągnęła się na dłużej i okazała się wielkim sukcesem. Debiutancki album pary - angielskojęzyczne ”Nieprzyzwoite piosenki” okazały się bestsellerem – w Polsce sprzedano ponad 100 tysięcy egzemplarzy wydawnictwa. W 2003 roku płyta zdobyła także prestiżową nagrodę Fryderyka w kategorii ”najlepszy album”. Z przebojowego krążka pochodzi hit, ”Bones of Love”, który przez kilkadziesiąt tygodni okupował szczyt krajowych list przebojów.

Anita Lipnicka & John Porter wydali jeszcze dwa albumy: ”Inside Story” w 2005 roku oraz ”Goodbye” w 2008, oba krążki pokryły się złotem. W dyskografii duetu znajduje się także mini album ”Other stores”, który zawiera między innymi covery utworów Leonarda Cohena oraz The Cure. Do najpopularniejszych utworów muzyków należą takie single, jak: ”Then and Now”, ”Hold on” czy ”Death of a Love”.

  • Podobne

Komentarze