Anna Maria Jopek i podobni artyści

 Anna Maria Jopek — NIENASYCENIE Anna Maria Jopek — JO & CO Anna Maria Jopek — NIEBO Anna Maria Jopek — ALE JESTEM

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Anna Maria Jopek i podobni artyści" online

Anna Maria Jopek – popularna polska wokalistka, kompozytorka i pianistka, która w swojej twórczości łączy muzykę rozrywkową z elementami jazzu. Artystka urodziła się 14 grudnia 1970 roku w Warszawie i już od najmłodszych lat była związana z muzyką – jej ojciec, Stanisław Jopek był tenorem w Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze.

Anna Maria Jopek otrzymała staranne wykształcenie muzyczne – ukończyła Akademię Muzyczną, studiowała także na prestiżowych szkołach w Nowym Jorku. Przełomowy był dla niej 1997 rok, w którym piosenkarka wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji i zajęła na nim 11. miejsce z popularnym utworem ”Ale jestem” oraz wystąpiła podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaprezentowała piosenkę ”Zielono mi”.

Anna Maria Jopek znana jest także za granicą – wokalistka wydała dwa angielskojęzyczne wydawnictwa: ”Barefoot” oraz ”Secret”. Wielkim sukcesem okazała się jej kolaboracja ze znanym amerykańskim gitarzystą jazzowym, Patem Methenym, z którym Jopek w 2002 roku nagrała bestsellerowy album, ”Upojenie”. Z albumu pochodzi przebojowy singiel piosenkarki o tym samym tytule.

Do tej pory Jopek wydała 14 albumów studyjnych, z których 9 pokryło się złotem, a 7 platyną. Do jej najpopularniejszych piosenek należą: ”Joszko Broda”, ”Ja wysiadam”, ”Szepty i łzy”, ”Tam, gdzie nie sięga wzrok”, ”Teraz i tu” oraz ”Na dłoni”. Artystka nagrała także duet z aktorem Michałem Żebrowskim - ”Wspomnienie”. Prywatnie Anna Maria Jopek jest żoną znanego dziennikarza i kompozytora, Marcina Kydryńskiego.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również