Anouk i podobni artyści

 Anouk — Together Alone Anouk — WHO'S YOUR MOMMA Anouk — Hotel New York Anouk — To Get Her Together

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Anouk i podobni artyści" online

Anouk – jedna z najpopularniejszych holenderskich wokalistek, a także kompozytorka, której pełne imię brzmi Anouk Teeuwe. Urodziła się 8 kwietnia 1975 roku w Holandii. Jej okres dzieciństwa i dojrzewania był dość burzliwy, ale artystce pomogła muzyka, do której miłość zaszczepiła jej matka, także piosenkarka.

Anouk zaistniała na runku muzycznym dzięki angielskojęzycznemu singlowi ”Nobody’s Wife”, wydanym w 1997 roku. Piosenka stała się hitem także poza granicami Holandii, między innymi w Belgii, Danii i w krajach skandynawskich. Przebojami stało się także kilka następnych singli artystki, między innymi: ”Lost”, ”Michel”, ”Girl”, ”R U Kiddin’ Me”, ”Three Day in a Row” czy ”Modern World”. W 2013 roku artystka wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, podczas którego zaprezentowała utwór ”Birds”. Anouk zajęła ostatecznie 9. miejsce, co było największym sukcesem Holandii w konkursie od 14 lat.

Do dziś Anouk wydała 8 albumów studyjnych. W swojej twórczości artystka łączy pop rock z elementami soulu, R&B, funku, a także hip-hopu i muzyki alternatywnej. Wokalistkę często porównuje się do takich sław, jak Joan Osbourne czy Alanis Morissette.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również