Aqua i podobni artyści

 Roxette —  Vengaboys — Up & Down Rednex — The Best of the West Geri Halliwell — SCHIZOPHONIC
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Aqua to duńsko-norweska grupa popowo/dancowa, która została założona w 1994 roku. Zespół tworzą: Lene Grawford Nystrom, Rene Dif, Soren Rasted, Claus Norreen. grupa Aqua znana jest przede wszystkim z ich największego hitu ”Barbie Girl”, który został nagrany w 1997 roku.

Początkowo zespół nosił nazwę „Joyspeed”, jednak w 1996 roku zmieniła nazwę na Aqua. Pierwszy album pt. ”Aquarium” zespół Aqua wydał w 1997 roku i osiągnął ogromny sukces - sprzedano ponad 28 milionów płyt. Kolejna płyta ”Aquarius” z 2000 roku została sprzedana w zaledwie 3 milionowym nakładzie. Słabnąca popularność zespołu Aqua i narastające spięcia w zespole spowodowały, że w 2001 roku zespół zakończył swoją działalność. Lene, Rene i Soren rozpoczęli solowe kariery, a Claus kontynuował swoją pracę w przemyśle muzycznym, produkując remiksy różnych artystów.

W 2008 roku zespół ogłosił powrót na scenę muzyczną, a już rok później ukazał się nowy singiel ”Back to the 80`s”, która zwiastuje płytę z największymi przebojami grupy. 2011 rok przyniósł nowy krążek – ”Megalomania”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również