Armin Van Buuren i podobni artyści

 Armin Van Buuren — The Music Videos 1997-2010 Armin Van Buuren —  Armin Van Buuren — Drowning Armin Van Buuren —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Armin Van Buuren i podobni artyści" online

Armin van Buuren urodził się 25 grudnia 1976 w Leiden, w Holandii i określany jest mianem ikony muzyki trance oraz jednego z najlepszych DJ’ów świata. Popularność zyskał dzięki wydanemu w 1995 roku singlowi „Blue Fear”. W 1999 roku artysta nawiązał współpracę z Davem Lewisem, za jego pośrednictwem poznał m.in. DJ’a Tiesto, z którym skomponował kawałek „Eternity”. Sławę w Stanach Zjed noczonych i Wielkiej Brytanii Armin van Buuren zyskał dzięki remiksom hitów „Don’t Call Me Baby” oraz „King of My Castle”.

Od 2001 roku Armin van Buuren prowadzi cotygodniową audycję radiową A State of Trance, która ma przeszło 50 mln słuchaczy na całym świecie. Jednak jego debiutancki krążek „76”,ukazał się dopiero w 2003 roku i przyniósł artyście nominację do nagrody Dancestar Award 2004. W tym samym roku Armin van Buuren, grając w klubie The Hague, ustanowił rekord wykonując najdłuższego w historii seta. W 2005 roku ukazała się druga solowa płyta DJ’a, zatytułowana „Shivers”, a promujący ją singiel pod tym samym tytułem zdobył szczyty list przebojów i tytuł najlepszego teledysku trance w głosowaniu Trance Awards 2006. W 2008 roku wydany został krążek „Imagine”, z którego pochodzi utwór „Going Wrong” nagrany z DJ Shah, a w 2010 roku premierę miał album „Mirage”. Obie płyty odniosły ogromny sukces na rynku muzycznym.

Armin van Buuren jest także producentem muzycznym. Założona przez DJ’a w 1993 roku marka Armind jest obecnie największą wytwórnią muzyki elektronicznej na świecie i działa w ramach koncernu Armada Music, którego współzałożycielem także jest van Buuren.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również