Art Company i podobni artyści

 Anna Jantar — Chór Kibiców – Argentyna 78 Maryla Rodowicz — TRIBUTE TO AGNIESZKA OSIECKA Maryla Rodowicz — Kochać De Mono — PLAY
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Holenderski VOF De Kunst jest pop-owym zespołem, który powstał w 1983 roku w mieście Tilburg. Po nagraniu pierwszego hitu zespół wyruszył w trasę koncertową (1984-1985), po której został rozpoznawany w Europie jako The Art Company. W skład grupy wchodzą: Nol Havens (wokal),Ocki Klootwijk (gitara basowa), Robert de Kok (saksofon i akordeon), Tijn Smit (pianino i keyboard), Hans Klein (gitara), Joeri Rook (perkusja) i Mark Stoop (perkusja).

The Art Company zasłynęło w szczególności z hitu ”Suzanne”, który obiegł cały świat stając się przebojem i znakiem rozpoznawczym zespołu. Jeśli chodzi o płyty, grupa ma na swoim koncie ”Get It out of My Head””DAP Dikkertje”, która pokryła się trzykrotnie platyną, ”Liedjes uit Sesamstraat”, ”De Lapjeskat” oraz bardzo popularną w Holandii płytę z utworami świątecznymi: ”Sinterklaasfeest met VOF de Kunst”.

Obecnie The Art Company pracuje nad kolejną płytą, która ma zostać wydana w 2012 roku i ma zawierać repertuar dla dorosłych. Dotychczas zespól nagrywał utwory skierowane dla dzieci współpracując z twórcami Ulicy Sezamkowej, co także zaowocowało w wydanie płyty.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również