Artur Gadowski i podobni artyści

 Lady Pank — LADY PANK Robert Gawliński — KWIATY JAK RELIKWIE Chłopcy Z Placu Broni — KOCHAM CIĘ Maryla Rodowicz — WSIĄŚĆ DO POCIĄGU
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Artur Gadowski to polski muzyk rockowy, wokalista zespołu IRA, znany również pod pseudonimem Gadzio. Wokalista urodził się 1 czerwca 1967 roku w Szydłowcu. Skończył średnią szkołę zawodową i z zawodu jest jubilerem. Przełomem w jego życiu muzycznym był rok 1979 roku, kiedy usłyszał płytę zespołu The Beatles „Sgt. Pepper`s lonely club band”.

W listopadzie 1987 roku powstał rockowy zespół IRA, w którym Artur Gadowski został wokalistą. Razem z zespołem IRA Artur Gadowski nagrał 8 albumów studyjnych, z których trzy uzyskały status złotej, a jedna platynowej. W drugiej połowie lat 90. zespół popadł w kryzys i w roku 1996 roku zawieszono jego działalność.

Pierwsze próby nagrania debiutanckiej płyty zostały podjęte w 1996 roku, jednak materiał nie spełnił oczekiwań Artur Gadowski i nagranie zostało przerwane. Rok później został poproszony do zaśpiewania piosenki do jednego z polskich filmów. Piosenka ”Szczęśliwego Nowego Yorku” stała się wielkim hitem. 1998 roku światło dzienne ujrzał album zatytułowany ”Artur Gadowski”, z którego pochodzą taki hit jak: ”Ona jest ze snu”. Kolejny solowy album ”G.A.D.” artysta nagrał w 2000 roku, pod okiem Marka Tyspera i Leszka Kamińskiego. W 2002 roku zespół IRA został reaktywowany, a Artur Gadowski nagrywa z zespołem do dziś.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również