Atomic Kitten i podobni artyści

 The Corrs — FORGIVEN, NOT FORGOTTEN Natasha Thomas — SAVE YOUR KISSES Girls Aloud — TANGLED UP Spice Girls — Greatest Hits
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Atomic Kitten to żeńskie trio wokalne założone w 1999 roku w Liverpoolu. Zespół początkowo tworzyły Liz McClarnon, Natasha Hamilton oraz Kerry Katona, która w 2001 roku zastąpiona została przez Jenny Frost. Pierwszy album zespołu, „Right Now”, ukazał się w 2000 roku i zapewnił grupie nominację do Brit Awards w kategorii Debiut Roku. Z krążka pochodzą takie przeboje jak „Right Now”, „See Ya”, „I Want Your Love” czy „Follow Me”. Rok później wydana została nowa wersja albumu, a single „Whole Again” i „Eternal Flame” przyniosły grupie międzynarodową sławę.

W 2002 roku ukazała się płyta „Feels So Good”, która zdobyła szczyty list przebojów w wielkiej Brytanii, a w 2003 roku premierę miał krążek „Ladies Night” z utworami „If You Come to Me” oraz „Be with You”. Na początku 2004 roku Atomic Kitten zawiesiło swoją działalność, a Liz McClaron i Jenny Frost zajęły się solowymi karierami. Nie przeszkodziło to jednak w wydaniu w kwietniu tego samego roku kompilacji największych hitów grupy, zatytułowanej „The Greatest Hits.

Pomimo ogłoszenia zawieszenia działalności Atomic Kitten okazjonalnie nadal występuje razem. Trio wydało także kilka singli, m.in. na potrzeby filmu animowanego „Mulan II” oraz Mistrzostw świata w piłce nożnej ’06.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również