Avril Lavigne i podobni artyści

 Avril Lavigne — GOODBYE LULLABY Avril Lavigne — LET GO Avril Lavigne — THE BEST DAMN THING Avril Lavigne — Avril Lavigne

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Avril Lavigne i podobni artyści" online

Avril Lavigne urodziła się 27 września 1984 roku w Belleville w Ontario, w Kanadzie. Zadebiutowała w 2002 roku płytą „Let’s Go” promowaną singlem „Complicated”. Album okazał się ogromnym sukcesem zdobywając status sześciokrotnej platyny w Stanach Zjednoczonych. W 2004 roku artystka wydała drugi krążek, „Under My Skin”, który nawiązuje do rytmów alternatywnego rocka, a pochodzące z niego kawałki „My Happy Ending” i „Nobody’s Home” znalazły się w pierwszych dziesiątkach list przebojów.

Avril Lavigne ma na sowim koncie także debiut aktorski, wystąpiła m.in. w filmach „Fast Food Nation”, „The Flork”, „Going The Distance” i „Twist of Fate”. Piosenkarka zaprojektowała również własną linię ubrań „Abbey Downtown”, a w 2009 roku na rynku pojawił się jej pierwszy zapach — Forbidden Rose. W 2006 roku napisała razem z Łukaszem Gottwaldem utwór „Keep Holding On” na potrzeby filmu „Eragon”. Jest też autorką śpiewanej przez Kelly Clarkson piosenki „Breakaway”.

W 2007 roku ukazał się trzeci album artystki, zatytułowany „The Best Damn Thing”. Pochodzący z niego singiel „Girlfriend” podbił szczyty list przebojów na całym świecie. W 2010 roku Avril Lavigne nagrała piosenkę „Alice” do filmu „Alicja w Krainie Czarów”, a rok później ukazał się kolejny krążek piosenkarki „Goodbye Lullaby” z singlem „What the Hell”, który uplasował się na czwartej pozycji listy Billboard 200.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również