Basia i podobni artyści

 Basia — Whose Side Are You On Basia — CLEAR HORIZON - THE BEST OF BASIA Basia — CLEAR HORIZON: THE BEST OF BASIA Basia — MATT'S MOOD

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Basia i podobni artyści" online

Basia, a właściwie Barbara Trzetrzelewska jest jedną z popularnych polskich artystek jazzowo-popowych tworzących na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Powróciła do świata muzycznego w 2009 roku albumem „It's That Girl Again”. Jeśli także uwielbiasz Basię, nasze radio internetowe Tuba.FM ma dla ciebie nie lada gratkę – stację radiową Basia, w której możesz słuchać jej muzyki przez 24 godziny na dobę!

Basia – biografia

Barbara Trzetrzelewska urodziła się 30 września 1954 roku w Jaworznie. Zadebiutowała w 1969 roku w zespole rockowym Astry, z którym wystąpiła na I Ogólnopolskim Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu i zdobyła pierwszą nagrodę. Kilka lat później Basia rozpoczęła współpracę ze społem Alibabki, z którym grała w latach 1972-1974. Od końca 1977 roku do początku roku 1979 działała z debiutującym zespołem Perfect.

W 1979 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych, a następnie do Wielkiej Brytanii. W tym miejscu śpiewała między innymi obok Marka Reilly’ego i Danny’ego White’a w jazzowo-popowej grupie Bronze, która potem zmieniła nazwę na Matt Bianco i nagrała krążek „Whose Side Are You On?” cieszący się dużą popularnością.

Basia następnie pracowała solowo. W 1987 roku wydała album „Time and Tide”, której tytułowy utwór znalazł wielu fanów. Krążek został sprzedany w USA w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy. Kolejna płyta „London Warsaw New York” z 1990 roku przyniosła hit „Cruising for Bruising”. Trzebi album został wydany w 1994 roku – to „The Sweetest Illusion” z popularnym utworem „Drunk on Love”. Album był także bardzo popularny w Japonii. Wokalistka zakończyła karierę w 1998 roku. Powróciła, po blisko 15 latach, z albumem „It's That Girl Again” z utworami „A Gift” oraz „Blame It on the Summer”.

Muzyka Basi Trzetrzelewskiej największym powodzeniem cieszyła się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a także w Japonii, chociaż również ma wielu fanów w Polsce. Swoją popularność Basia zawdzięcza swojemu niezwykłemu głosowi o rozpiętości trzech oktaw.

Basia – dyskografia:

Time and Tide – 1987
London Warsaw New York – 1989
The Best Remixes – 1990
The Best Remixes II – 1991
Brave New Hope – 1991
The Sweetest Illusion – 1994
Basia on Broadway – 1995
Clear Horizon - The Best of Basia – 1998
Simple Pleasures – 2003
Superhits – 2004
It's That Girl Again – 2009
From Newport to London – 2011

Posłuchaj największych hitów Basi w radiu internetowym Tuba.FM!

Jeśli również uwielbiasz hity Basi, nasze radio internetowe Tuba.FM to najlepszy wybór! W jednym miejscu zebraliśmy największe hity Barbary Trzetrzelewskiej, dlatego możesz u nas słuchać jej muzyki przez 24 godziny na dobę.

Nasze radio on-line Tuba.FM gra muzykę całkowicie za darmo – możesz korzystać z naszego radia na swoim komputerze albo na urządzeniach mobilnych z użyciem naszej aplikacji mobilnej na wszystkie systemy operacyjne. Wystarczy, że masz dostęp do internetu. Dzięki nami twoja ulubiona muzyka może być zawsze z tobą. Dołącz już teraz do grona naszych zadowolonych użytkowników i baw się dobrze!

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również