Bad Manners i podobni artyści

 Bad Manners — Return of the Ugly Bad Manners — Forging Ahead Bad Manners — Gosh It's Bad Manners Bad Manners — Ska'n'b

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Bad Manners i podobni artyści" online

Bad Manners - angielski zespół grający ska. Bad Manners powstali w 1976 roku w północnym Londynie. Po licznych perturbacjach, w skład zespołu wchodzą: Buster Bloodvessel, Simon Cuell, Lee Thompsom, Dave Welton, Warren Middleton, Trevor Irving, Tony Rico, Mark Harrison, Rick Macwana, Carlton Hunt, Chris Bull.

W ich twórczości znajdziemy oryginalne utwory i mistrzowskie covery - najczęściej są to przeróbki ska utworów z innych klimatów muzycznych.

Założonemu przez Bustera Bloodvessela zespołowi najlepsze czasy przypisuje się na początek lat 80-tych XX wieku. Wtedy wydali swój debiutancki album “Ska’n’B” (1980). To na nim znajdziemy ich największe przeboje:  "Ne-Ne Na-Na Na-Na Nu-Nu", "Here Comes The Major",  "Fatty Fatty", "King Ska/Fa",  "Caledonia",  "Magnificent 7" czy “Wooly Bully”. W 1980 roku na fali zachwytu zespołem wydają kolejny album “Loonee Tunes!”. Później przychodzi czas na kolejne lonplaye: "Gosh It`s... Bad Manners" w 1981 roku, "Forging Ahead" w 1982 roku, "Mental Notes" w 1985 roku,  "Return of the Ugly" w 1989 roku, "Fat Sound" w 1992 roku, "Heavy Petting" w 1997 roku i w końcu "Stupidity"w 2003.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również