Bastille i podobni artyści

 Bastille —  Bastille —  Bastille —  Bastille —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Bastille i podobni artyści" online

Bastille – popularny zespół brytyjski, który w swojej twórczości łączy takie gatunki, jak indie pop, indie rock czy synth pop. Pierwotnie Bastille, które powstało w 2010 roku w Londynie, miało być solowym projektem muzyka, Dana Smitha. Wkrótce jednak do wokalisty dołączyli: Chris Wood, William Farquarson oraz Kyle Simmons. Nazwa grupy pochodzi od święta narodowego Francji, czyli Bastille Day, które ma miejsce 14 lipca, w dniu urodzin Smitha.

Pierwszy krążek Bastille zatytułowany ”Bad Blood” został wydany w marcu 2013 roku. Z wydawnictwa pochodzi wielki przebój „Pompeii”, który stał się międzynarodowym hitem i w 2014 został nominowany do prestiżowych nagród muzycznych brytyjskiego rynku muzycznego, BRIT w kategorii „brytyjski singiel roku”. Z wydawnictwa pochodzą także popularne single: „Things We Lost in Fire”, „Flaws” czy „Overjoyed”. Krążek okazał się bestsellerem na Wyspach i uzyskał status platynowej płyty, a jego sukces powtórzyła rozszerzona wersja albumu, ”All This Bad Blood” wydana w tym samym roku. Płyta została wzbogacona o singiel ”Of the Night”, który także okazał się komercyjnym sukcesem, podobnie jak ”Laura Palmer” – jeden z pierwszych utworów grupy.

Bastille mają na koncie występy na wielu festiwalach, takich jak słynne Glastonbury w Wielkiej Brytanii, Coachella w Stanach Zjednoczonych czy Open’er Festival w Polsce, został także kilkakrotnie nominowany do prestiżowych nagród muzycznych, między innymi BRIT Awards, Billboard Music Awards czy MTV Europe Music Awards. Zespół wydał dotychczas ponad 2 miliony egzemplarzy płyt w samej Wielkiej Brytanii.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również