Bat For Lashes i podobni artyści

 Bat For Lashes —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Bat For Lashes i podobni artyści" online

Bat for Lashes – wokalistka, kompozytorka i instrumentalistka, która naprawdę nazywa się Natasha Khan. Artystka, której ojciec jest Pakistańczykiem, a matka Brytyjką, urodziła się 25 października 1979 roku w Londynie. Khan studiowała muzykę oraz sztuki wizualne na Uniwersytecie w Brighton, a swoje autorskie piosenki komponowała już jako nastolatka. Kiedy zdecydowała się poświęcić wyłącznie muzyce, przybrała pseudonim sceniczny Bat for Lashes.

Debiutancki album Bat for Lashes, ”Fur and Gold” oryginalnie ukazał się w 2006 roku, jednak rok później został wydany ponownie nakładem nowej wytwórni wokalistki, słynnej Parlophone Records. Krążek zyskał status srebrnej płyty i przyczynił się do rosnącej popularności wokalistki nie tylko w ojczystej Wielkiej Brytanii, ale także w Stanach Zjednoczonych. Druga, koncepcyjna płyta Bat for Lashes, w której wokalistka wcieliła się w swoje alter-ego Pearl, zajęła aż piąte miejsce w brytyjskim zestawieniu bestsellerów i pochodzą z niej: jeden z największych przebojów Khan, ”Daniel” oraz popularne single ”Pearl’s Dream” oraz ”Sleep Alone”. Z jej trzeciego wydawnictwa, ”The Haunted Man” z 2012 roku pochodzi przebój ”Laura”, a także znane utwory ”All You Gold” oraz ”A Wall”.

Twórczość Bat for Lashes jest połączeniem popu, muzyki indie, elektroniki oraz folku, a sama artystka porównywana jest do takich gwiazd, jak: Björk, Kate Bush, PJ Harvey, Annie Lennox czy Tori Amos. Brytyjka współpracowała z wieloma muzykami, między innymi: zespołami Coldplay i Beck oraz z frontmanem Blur, Damonem Albarnem, z którym nagrała singiel ”Everyday Robots”. Bat for Lashes ma nominacje do kilku prestiżowych nagród: BRIT Awards, Mercury Prize, MTV Europe Music Awards i Iwor Novello Awards.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również