Bayer Full i podobni artyści

 Boys —  D-Bomb — Cztery Shazza — Wielka Kolekcja Disco Polo - Shazza Shazza — Egipskie Noce
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Bayer Full to jeden z najpopularniejszych i najstarszych zespołów disco polo, który powstał w 1984 roku. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński.

Skład zespołu Bayer Full wielokrotnie się zmieniał. Obecnie zespół tworzy: Sławomir Świerzyński (wokal), Beata Matuszewska (wokal), Roman Matuszewski (wokal, perkusja), Paweł Opasiński (wokal, gitara) oraz Krzysztof Sochacki (saksofon).

W 1995 roku zespół Bayer Full był zaangażowany w kampanię prezydencką Waldemara Pawlaka, zaś sam lider zespołu w dwa lata później startował do Sejmu. W 1997 roku Bayer Full jako jedyna grupa promująca się w muzyce disco polo nagrała płytę z piosenkami religijnymi. Od 1997 roku Sławomir Świerzyński jest organizatorem „Biesiady Weselnej” w Węgrowie, która odbywa się co roku i pod patronatem telewizji publicznej.

Do najpopularniejszych utworów zespołu Bayer Full należą: ”Wszyscy Polacy”, ”Żono Moja”, ”Daleka droga”, ”Majteczki w kropeczki”. Grupa w swoim dorobku ma siedem płyt, który sprzedały się w łącznym nakładzie 10 milionów egzemplarzy.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również